Często zadawane pytania

This is the translation. The original web-page (oryginalna strona): https://www.genuki.org.uk/org/faq

 

Odpowiedzi według GENUKI

Nowo przybyli do genealogii często mają pytania, na które można łatwo odpowiedzieć, odwołując się do GENUKI. Celem tej strony z najczęściej zadawanymi pytaniami jest podanie bezpośrednich linków do niektórych zasobów informacyjnych GENUKI, które są najczęściej zadawane przez użytkowników GENUKI, pytania dotyczące zarówno genealogii w ogóle, jak i tej witryny w szczególności.

1. Co to jest GENUKI?

Celem GENUKI jest służyć jako kompleksowa wirtualna biblioteka referencyjna informacji genealogicznych istotnych dla Wysp Brytyjskich, tj. Wielkiej Brytanii (Anglia, Walia, Szkocja), Irlandii Północnej, Republiki Irlandii, Wyspy Man i kanału La Manche. Wyspy.

Jest zorganizowana w taki sposób, aby ułatwić znalezienie informacji na temat tematów dostępnych w Internecie związanych z określonymi lokalizacjami geograficznymi (nawet do poziomu parafialnego). Jednak nie jest to tylko lista linków do informacji w innych miejscach, ale zawiera również duży i stale rosnący zestaw specjalnie opracowanych stron informacyjnych (prawie 115 000, zawierających ponad 5 gigabajtów tekstu, od marca 2014 r.).

GENUKI do Ceny usług niekomercyjna i nie nie związany z zadna organizacja komercyjną. Nie przeprowadza zadných Reklam ani linków sponsorowanych; Gdzie oferujemy linki do komercyjnych zrobić Usług wyłącznie w celach Informacyjnych í nie pociąga za soba żadnego poparcia. wszystkie materiały na GENUKI jest przez Grupe wolontariuszy i organizacja GENUKI jest ukonstytuowana jako charytatywne zaufania. Powiernicy i ich dane Nie Kontaktowe sa podane na Stronie: www.genuki.org.uk/org/#About.

Zasadniczo informacje dostarczane w GENUKI odnoszą się do pierwotnych zapisów genealogicznych (np. Rejestrów parafialnych i rejestrów spisów) oraz instytucji, które je przechowują (np. Urzędów rekordów i bibliotek). Nie obejmuje materiałów dotyczących indywidualnych nazwisk, rodowodów i rodzin opracowanych przez indywidualnych genealogów, takich jak pojedyncze drzewa genealogiczne, dla których istnieje wiele innych repozytoriów online.

Znacznie pełniejszy opis co jest dostępne na GENUKI i jak żart na zorganizowany mozna znaleźć w wytycznych dla Użytkowników po raz pierwszy z tych stron, co wiąże się ze strony głównej GENUKI.

Nawiasem mówiąc więcej wolontariuszy chętnych zrobić przyłączenia się zrobić wysiłku GENUKI sa zawsze mile widziane – patrz GENUKI za Potrzebna pomoc Strona (lub kliknij łącze “dla potencjalnych Autorów” na Stronie Głównej.

2. Jestem nowy w genealogii. jak zacząć?

Istnieje wiele samouczków online, Które pomogą Ci zacząć. GENUKI ma podstawowe strone Pierwsze Kroki w genealogii, z łączami zrobić bardziej obszerny Materiał takich jak Roy Stockdill początkujących Przewodnik temat genealogii i Historii RodzinyInne Przydatne Materiały wprowadzające Poza GENUKI do:

Archiwum państwowe w Wielkiej Brytanii Nie ma ogólne Wprowadzenie do Historii Rodziny, ciemnym piwem jej Zbiór Materiałów na Szukam dla osoby? (link jest zewnętrzny) Ma Krótki i autorytatywnych Przewodników zrobić Wszystkich głównych typów rekordu genealogiczne brytyjskiej.

Konkretnej Porady dla Wprowadzenie w Rodzinie szkockich i irlandzkich znajdują się w:

Linki do Wieluniu innych przewodniki wprowadzające bedzie mozna znaleźć na Stronie początkujących przewodniki, wskazówki i Porady (zewnetrzne jest łącza) na Liście Cyndi jest.

Mimo bogactwa Zasobów online wciąż dobry Pomysł, aby przeczytać Jednego lub więcej wiele wprowadzające Książek na dziesięć Temat. Niektórzy sugerowali, ze Tytuły sa Instalacje wymienione na GENUKI strone Pierwsze kroki w genealogiiNależy pamiętać, ze Niektórych starsze książki Historii Rodziny w Lokalnej bibliotece bedzie poważnie nieaktualna w odniesieniu Do rosnącej treści Dokumentów genealogicznych, ktoré sa dostępne Internecie. Jednak pozostają jedną Przydatne dla Podstawy Genealogia i jak używać Historycznych dla Historii Rodziny.

Jeśli Badania Brytyjskich i irlandzkich przodków zza Wyspy brytyjskie, moze rowniez znaleźć GENUKI nd oo Badania zagranicy strone Przydatne.

3. Jak zlokalizować określone miejsce?

Oczywiście istnieje wiele narzędzi online do lokalizowania miejsc, ale wszystkie one mają aktualne, a nie historyczne informacje istotne dla historii rodziny.

GENUKI ma wiele narzędzi do lokalizowania miejsc:

 • GENUKI Gazetteer obejmuje całość na Wyspach Brytyjskich. Stopień pokrycia waha się od powiatu (county i pokrycia z Wysp Normandzkich jest ograniczona). Ale ogólnie GENUKI Gazetteer wymienia nie tylko wszystkie miasta i parafie w powiecie, a także w wielu przypadkach znacznie mniejszych miejscowościach. Wyniki wyszukiwania mogą być wyświetlane na mapie, a także wykaz sąsiednich miejsc jest dostępny.
 • Baza GENUKI Kościół ma na celu zapewnienie Liste Wszystkich obecnych i przeszłych Budynków kościelnych w całym Wyspach Brytyjskich. Obejmuje aby wszystkie Kościoły ustaloną kosciola í szczegóły Budynków dla innych wyznań sa dodawane. Zasięg zalezy od powiatu, i istnieje kilka wpisów Jeszcze zrobić Irlandii í nie dla Isle of Man Lub Wyspach Normandzkich. Randki wpisy podać przybliżoną lokalizację, ale w najszerszym wpisy podać dokładne odniesienie siatki, data Powstania, oraz datę najwcześniejszych zachowanych zapisów. Sa Też linki zrobić mapy I wyniki kosciola.
 • Aukcja GENUKI oo Dnia Powiatów rejestracji w Anglii í Walii(Link jest zewnętrzna) wymienia wszystkie miejsca, Które zawierają każdej z dzielnic rejestracyjnych: od 1837 zrobić Dnia dzisiejszego, Które sa Podstawa jak akty Uprawniona, małżeństwa i zgonu wydawane sa i archiwizowane. Towarzyszący do pobrania Indeks Miejsc w Anglii í Walii (Link jest zewnętrzna), Która pokazuje, Które rejestracja dzielnica szczególne miejsce przypada poniżej. W przeciwieństwie zrobić GENUKI gazetera, Wskaźniki te obejmują Tylko Anglii í Walii í zawierać tylko Nazwy Anglii uzywane przez General Register Office.
 • GENUKI posiada Znak Budowlany takze Baze Miejsc w 1891 Roku spisu Ludności, ktory obejmuje w Anglii, Walii í Na Wyspie Man.

GENUKI zawiera linki do innych przydatnych gazeterów pod nagłówkiem „Gazeterów” na stronach dla poszczególnych składników na Wyspach Brytyjskich:

Niektóre strony wojewódzkie GENUKI mają również lokalne gazety.

4. Czy w moim regionie zainteresowania istnieje społeczeństwo rodzinne?

Towarzystwa historii rodziny są przydatne w dwóch głównych celach: społeczność lokalna zapewnia idealne miejsce na spotkanie z innymi historykami rodziny, którzy mieszkają w waszej okolicy; Towarzystwo historii rodziny obejmujące obszar, w którym żyli twoi przodkowie, będzie dobrym źródłem pomocy i porady na temat konkretnych miejsc i zapisów istotnych dla twoich badań. wiele społeczeństw posiada znaczące biblioteki i zapisy transkrypcji dla ich obszaru.

Oprócz Krajowych Organizacji sa Lokalnych społeczeństw większości powiatów I wiele mniejszych obszarów. GENUKI na aukcji Stowarzyszeń genealogia i historia Rodziny zawiera linki zrobić stron internetowych Wszystkich Tych, organizowanych przez Kraju i gminie.

Istnieje rowniez szereg Specjalistycznych Towarzystw poświęconych poszczególnych zawodów, grup religijnych i przodków, którzy przyszli lub przebywał za granicą. Randki sa notowane na Głównej Stronie rodzina historia i genealogia społeczeństw.

Linki do społeczeństw powiatowych można również znaleźć na odpowiednich stronach wojewódzkich GENUKI.

5. Gdzie mogę uzyskać pomoc w związku z problemem genealogicznym?

Fora dyskusyjne online są idealnym miejscem do poszukiwania pomocy w problemach historii rodzinnej jak również daje okazję do omówienia ogólnych i spraw genealogiczne. GENUKI ma Genealogia grup dyskusyjnych stronę, która zawiera listę:

 • wszystkie listy mailingowe genealogii istotne dla brytyjskiej i irlandzkiej historii rodzinnej. Większość z nich obejmuje poszczególne powiaty i miejscowości, ale są też listy niegeograficzne dotyczące poszczególnych zawodów, genealogia wojskową, migrantów do lub z poszczególnych krajów.
 • Główne strony z internetowych forów dyskusyjnych i forach związanych z Genealogia Wielkiej Brytanii i Irlandii, z ktorých Brytyjsko-Genealogia (Link jest zewnętrzna) i Rootschat (Link jest zewnetrzne) Maja szczególny nacisk nA Wyspach Brytyjskich.

Czy listy dyskusyjnych, ktore wykraczają Poza Wyspach Brytyjskich, skonsultować zmarłego Johna Fullera genealogii zasobów w internecie (Link jest zewnętrzna). Jednakże, fora dyskusyjne web-based sa Teraz bardziej popularne niz lista dyskusyjna i największa kolekcja z Nich jest Dostępna wspólnie na przodków (Link jest zewnętrzna) i RootsWeb (Link jest zewnętrzna).

Portalach społecznościowych, takich jak Facebook (link jest zewnętrzne) mają wiele grup dla genealogicznych interesów – zobacz pełną listę Genuki dotyczącą stronach Facebook i grup dla Wielkiej Brytanii i Irlandii Genealogia i historia. (Zauważ, że niektóre grupy są zamknięte i nie można go zobaczyć bez Facebook login).

Offline, dołączając do społeczeństwa opartego na historii rodziny, da ci dostęp do dużego zasobu wiedzy. Odpowiednie lokalne biuro okręgowe powinno być w stanie pomóc we wszelkich sprawach związanych z lokalnymi zapisami genealogicznymi.

Należy pamiętać, że GENUKI jest jedynie usługą referencyjną i nie może odpowiadać na prośby o pomoc w problemach genealogicznych.

6. Jak nawiązać kontakt z innymi osobami badającymi moje nazwiska?

Istnieją dwa główne sposoby lokalizowania innych osób, które badają te same rodziny lub nazwiska, co Ty:

 1. Nazwisko liści Internecie Maja Dane Kontaktowe Osób Badania danego nazwiska dla danego powiatu. Stronie GENUKI, Wymienia Nazwisko MA linki zrobić Trzech stron Listy Nazwisko o, zasięgu krajowym í listach 20 Lub tak dla poszczególnych powiatów. wiele Rodziny Historii Społeczeństwa Maja liste nazwisk badane przez członków iw Wieluniu przypadkach sa dostępne Internecie zrobić niezrzeszonych – patrz strony GENUKI rodzina historia i genealogia społeczeństw dla linki zrobić stron internetowych wagowo społeczeństwie. Gildia Jedna nazwa Badania Mazarejestrować (link jest zewnętrzny) 8300 nazwisk i warianty badane przez członków.
 2. Bazy rodowód mają pełne rodowody wraz z danymi kontaktowymi dla zgłaszających. Większość z nich są prowadzone przez komercyjne usługi transmisji danych, choć w niektórych przypadkach rodowody mogą być publikowane i wyszukuje bezpłatnie. GENUKI ma listę tych usług, ponieważ nie są one ograniczone do rodowodów brytyjskich i irlandzkich, ale Cyndi Lista zawiera krótkie opisy i linki do ciekawych miejsc w jego Lineage-Linked baz danych (link znajduje się na zewnątrz) strony.

Fora dyskusyjne dla poszczególnych miejsc mogą być również przydatne do nawiązywania kontaktów.

7. Jak mogę dowiedzieć się o targach historii rodziny, wykładach, kursach i innych wydarzeniach?

GENUKI ma własny kalendarz imprez genealogiczne, GENEVA (Link jest zewnętrzna) (genealogiczne wydarzeń i działań). Lista imprez otwartych dla publiczności, takich jak targi i dni otwartych, a także wykładów, warsztatów i kursów prowadzonych przez organizacje historii rodzinnej, która, nawet jeśli na celu przede wszystkim ich członków, są również otwarte dla niezrzeszonych. (To nie obejmuje jednak kursy oferowane przez lokalne władze lub regularnych comiesięcznych spotkaniach towarzystw historii rodzinnej).

Strona zawiera także linki do wielu innych wydarzeń, takich jak The National Archives, Guild of One-Name Studies i wiele indywidualnych stowarzyszeń.

8. Jak znaleźć narodziny/małżeństwo/śmierć przodka?

Jeśli wydarzenie miało miejsce po rozpoczęciu rejestracji cywilnej (1837 dla Anglii i Walii, 1855 dla Szkocji i 1864 dla Irlandii), będzie można uzyskać kopię oryginalnego certyfikatu – patrz następna sekcja.

Jeżeli wydarzenie miało miejsce przed rozpoczęciem rejestracji, należy skonsultować się z rejestrami parafialnymi w celu uzyskania szczegółów dotyczących chrztów, małżeństw i pochówków. (Chrzest i zapisy pogrzebowe czasami zawierają również daty urodzenia i śmierci.) W rzeczywistości rejestry parafialne mogą być również przydatne w przypadku wydarzeń po rozpoczęciu rejestracji, szczególnie na ślub kościelny, w którym zapis kościoła i akt małżeństwa powinny być identyczne.

Najwcześniejsze rejestry parafialne pochodzą z 1538 r., A wiele z nich rozpoczyna się dopiero później lub ma znaczące pierwsze luki. Jest bardzo mało prawdopodobne, aby znaleźć zapis wcześniejszego urodzenia, małżeństwa lub śmierci, chyba że twój przodek pochodził od szlachty lub szlachty, był wystarczająco bogaty, aby zostawić testament lub zmarł przedwcześnie śmiercią wymagającą inkwizycja post mortem.

9. Jak mogę uzyskać kopię aktu urodzenia/małżeństwa/zgonu?

Dla Anglii i Walii, aby wyjaśniono na GENUKI za Cywilnego Rejestracji w Anglii i Walii Stronie. Zauważ, Ze Nie ma certyfikatu sa dostępne w internecie, ale księga Stanu Cywilnego (GRO) ma internetowy serwis zamawiania certyfikatu (link żartem zewnętrzna). aby wypełnić formularz on-line, jestes Idealnie trzeba zacytować Pełne odniesienie certyfikatu. Odniesienia te mozna znaleźć w Internecie version indeksów GRO. Dla Anglii i Walii, Nie istnieją Oficjalne kopie Tych on-line, ale częściowy Bazy mozna zapoznać się bezpłatnie w FreeBMD (Link jest zewnętrzna) I wiele komercyjne Usługi transmisji danych Maja pelna kopie indeksu.Ostrzegamy jednak: Oryginalne indeksy okazały się zawierać wiele Błędów i opuszczeń oraz wiele wpisów zrobić wcześniejszych lat sa Trudne zrobić rozszyfrowania.

Dla Szkocji GENUKI za Wprowadzenie do szkockiej Historii rodzinnej wyjaśnia, jak uzyskać Certyfikaty szkockich i kompletne indeksy sa dostepne w internecie na ScotlandsPeople (Link jest eduroam) Więcej Aktualne zaświadczenia muszą Być uporządkowane, pilzner starsze Certyfikaty mozna przeglądać w Internecie.

W przypadku certyfikatów irlandzkich patrz Rejestracji Cywilnego na Stronie GENUKI Irlandii. Szukaj rodzina ma Irlandia, cywilne indeksów rejestracji, 1845-1958 (Link jest zewnetrzne), jak robi przodków UK (Link jest zewnętrzna). Korzystanie z referencji uzyskanych z Tych stron Nie Jest Możliwe złożenie zamówienia na Certyfikaty z irlandzkiego GRO(Link jest zewnętrzna)

Dla post-1922 Certyfikaty Irlandii Północnej BMD skontaktować się księga Stanu Cywilnego dla Irlandii Północnej (GRONI) (Link jest zewnętrzna).

W Anglii i Walii inną możliwością jest wydanie zaświadczenia nie z GRO, ale z lokalnego urzędu stanu, który wydał oryginał. Jest to omówione w następnej sekcji.

10. Jak znaleźć adres lokalnego urzędu stanu cywilnego?

Niektóre lokalne Urzędy Rejestruj wprowadziły własne indeksy certyfikatów online i są bardziej dokładne niż indeksuje Gro za.Linki do nich będzie można znaleźć na UKBMD (link jest zewnętrzna).

To może być trudne do ustalenia, które jest poprawne nowoczesny miejscowy Urząd Rejestrowy dla konkretnego miejsca, z powodu okresowego reorganizacji zarówno lokalnej servce rejestracji i władz lokalnych. Można użyć GENUKI za indeksu do miejsca w Anglii i Walii (link jest zewnętrzna) w celu określenia właściwego rejestru Office, a następnie lista Rejestracja Urzędy znaleźć swoje dane kontaktowe.

Dla Szkocji, nie istnieje realna potrzeba, aby znaleźć lokalny rejestratora, jak szkocka zapisy stanu cywilnego są bardziej wygodnie i tanio uzyskać za pośrednictwem ScotlandsPeople (link jest zewnętrzna).

11. Jakie rekordy spisów są dostępne?

Stron GENUKI dotyczące Anglii i Walii: CensusSzkocji: Census podać podstawowe informacje dotyczące ewidencji ludności.

wszystkie publicznie dostępne spisy powszechne – te z lat 1841-1911 – są objęte indeksami internetowymi, a obrazy z oryginalnych rejestrów są dostępne w kilku komercyjnych serwisach.

Spisy dla Anglii i Walii są dostępne w następujących witrynach komercyjnych, które udostępniają indeksy i obrazy oryginalnych rekordów na zasadzie pay-per-view lub subskrypcji:

Indeks do spisu 1881 została stworzona przez wolontariuszy i dostęp do niego jest ogólnie bezpłatnie na tych stronach, choć trzeba się zarejestrować.

Oficjalna strona dla szkockich spisów jest ScotlandsPeople (link jest zewnętrzna) (pay-per-view). Indeksy dla wszystkich szkockich spisu 1841-1911 są dostępne na Findmypast (link jest zewnętrzna) i przodków Wielkiej Brytanii (link jest zewnętrzna)

Irlandczycy spisy dla 1841-1891 nie przetrwać, z wyjątkiem kilku pojedynczych fragmentów. Irlandczycy spisy dla 1901 i 1911 są dostępne bezpłatnie w National Archives w Irlandii spisu (link jest zewnętrzna) miejscu.

FamilySearch (link jest zewnętrzna) ma indeksów (jeszcze nie kompletne) do wszystkich spisów dla Anglii i Walii oraz do szkockich spisów dla 1841-1891. Dla obrazów spisów Anglii i Walii, w miejscu linki do Findmypast. Brak zdjęć dla Szkocji.

Istnieje niezliczona ilość indeksy darmo ochotnika asortymentów ewidencji spisu. Najobszerniejsza jest FreeCen (link jest zewnętrzna), który zawiera indeksy w toku dla 1841-1891 spisów Anglii i Walii oraz Szkocji. Na inne wolne indeksy zobaczyć linki na stronach spisowych GENUKI jest dla Anglii i Walii, w Szkocji, a dla Irlandii.

wiele indeksów spisowych dla poszczególnych powiatów i miast opublikowano na CD-ROM-ie i można je znaleźć wśród ofert dostawców genealogicznych oraz w bibliotekach i biurach rekordów dla danej miejscowości. Towarzystwo Genealogów ma dużą kolekcję takich materiałów.

12. Jak znaleźć rejestry parafialne dla konkretnej parafii?

W przypadku Anglii i Walii, prawie wszyscy żyjący Parish rejestrów (z wyjątkiem tych, które obecnie w użyciu w Kościele) zostały zdeponowane w odpowiednim County Record Office (CRO). Powinieneś być w stanie znaleźć szczegóły CRO pod „Archiwów i Bibliotek” w właściwej stronie powiatu GENUKI. Jeżeli nie jesteś pewien, który (historyczny) hrabstwo dana parafia jest, użyj GENUKI gazetteer.

Istnieje indeksy online dla coraz większej liczby parafii, diecezji i powiatów na obu wolnych i komercyjnych witryn. Największy zbiór darmo można znaleźć na familysearch (link jest zewnętrzna), który ma pełną lub prawie całkowitą indeksów dla kilku angielskich i walijskich powiatów. Drugi darmowy serwis o zasięgu krajowym jest FreeREG (link jest zewnętrzna), który ma ponad 25 milionów płyt, choć zasięg powiatu jest bardzo zróżnicowana.

Niektóre rekordy mają własne indeksy wolnych parafialnych rejestrów i istnieje wiele mniejszych indeksów, często tylko dla poszczególnych parafii. Strony okręgów GENUKI będą zawierać linki do tych stron.

Wszystkie główne komercyjne serwisy danych mają indeksy parafialne dla wielu powiatów, aw niektórych przypadkach dostępne są również rejestry nonkonformistyczne.

Tylko w nielicznych przypadkach znajdziesz w Internecie obrazy oryginalnych rejestrów, a zatem będziesz musiał odwiedzić CRO lub przejrzeć kopię mikrofilmu, aby zweryfikować wpis.

Rejestry kosciola Szkocji przed 1855 Roku Randki zostały zdigitalizowane. Indeks zrobić Nich i Obrazów Z rejestrów moze byc konsultowany w Nowym Register House wag Edynburgu interfejsie lub internetowego wagowo ScotlandsPeople (Link jest zewnętrzna). Objaśnienia dotyczące późniejszego kosciola Szkocji rejestrach, A takze rejestrów innych kościołów w Szkocji, zobacz Szkocja: Kościół Records strony.

Coraz większa liczba irlandzkich rejestrach parafialnych zostały zdigitalizowane w miejscach takich jak Rootsireland (link znajduje się na zewnątrz) i oficjalnych Irlandzkiego genealogia (link jest zewnętrzna). Są to jak dotąd niewiele irlandzki zapisy dotyczące komercyjnych usług transmisji danych. Ogólne informacje na temat rejestrów irlandzkich, zobacz Kościół dokumentacja sekcji strony GENUKI w Irlandii i Kościół dokumentacja (link jest zewnętrzna) stron na stronie irlandzkich przodków.

Bardziej szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych wyznań religijnych i konkretnych miejscowości znajdą Państwo w rubryce “Dane Kościoła” na stronach krajowych, powiatowych i parafialnych GENUKI.

Wiele indeksów do rejestrów parafialnych opublikowano drukiem lub maszynopisie, a kopie tych dokumentów znajdują się w rejestrach i bibliotece Towarzystwa Genealogów. Wydrukowane indeksy bez prawa autorskiego mogą być dostępne w internetowych archiwach książek (patrz poniżej) i komercyjnych usługach danych. Przed przeniesieniem do indeksów online, elektroniczne indeksy zostały opublikowane na CD-ROM-ie, a wiele z nich jest nadal dostępnych lub będzie w bibliotekach referencyjnych.

Narodowy Pogrzeb Index, Opracowywane przez wolontariuszy z historii społeczeństw rodziny zawiera ponad 18 milionów w Wielkiej Brytanii rekordy pochówku i jest dostępny na płycie CD-ROM z Federacji Towarzystw historii rodziny i online w Findmypast (link jest zewnętrzna) (link jest zewnętrzna).

Wersje mikrofilmu rejestrów może być konsultowany w lokalnych bibliotekach i społeczeństw historii rodzinnej. Centra LDS Kościoła Family History we wszystkich częściach świata, albo mają lub mogą zamówić mikrofilm jakiegokolwiek brytyjskiej lub irlandzkiej rejestru indeksowane na familysearch (link jest zewnętrzna).

wiele powiatów GENUKI mają stron dla wszystkich parafiach na terenie powiatu, z których każda daje (lub wskazuje na) szczegóły co rejestry przetrwały do ​​tej parafii i gdzie mają być znalezione.

Jeżeli nie jesteś pewien, które kościoły serwowane obszar, w którym przodek żył skonsultować GENUKI użytkownika Kościół bazy danych, który pokazuje wszystkie kościoły w obrębie area.and zapewnia dalsze informacje o nich. Wielkości (link jest zewnętrzne) (link jest zewnętrzna) bazy GENUKI kościołahrabstwo Victoria historia mieć szczegółowe informacje o kościołach w miejscach objętych. Dla wielu kościołach parafialnych i innych ważnych budynków religijnych, można również znaleźć artykuł na Wikipedii, wiele kościołów ma teraz własną stronę internetową lub stronę na diecezjalnej stronie internetowej – można znaleźć linki do nich od lub, jeśli nie, za pomocą wyszukiwarki.

13. Jak mogę się dowiedzieć, które biuro nagrań ma materiał na moich przodków?

W Anglii i Walii zapisy krajowe są przechowywane w Archiwum Narodowym, podczas gdy lokalne zapisy są zwykle przechowywane w urzędach rejestracyjnych hrabstwa. W Szkocji archiwa przechowywane są przez National Archives of Scotland (obecnie część National Records of Scotland). Archiwum Narodowe Irlandii i Biuro Rekordów Publicznych Irlandii Północnej są odpowiednimi organami odpowiednio w Republice Irlandii i Irlandii Północnej.

Archon katalog (Link jest zewnętrzna) (utrzymywane przez UK National Archives) zawiera szczegółowe: Informacje o Wszystkich repozytoriów płytowych na Wyspach Brytyjskich (czyli Irlandia jest w zestawie). wiele dużych repozytoriów Mieć katalogu on-line i Archon linki zrobić Nich. Przeszukanie w Tych katalogach nazwa zmieni się żadnego dokumentu, Gdzie pojawia się nazwa W podsumowaniu dokumentu (ale nie tylko Nazwy, Które występują w Tym samym dokumencie).

Dla szkockich przekazów, szkocki sieć archiwów (Link jest zewnętrzna) posiada znak budowlany rowniez katalog online.

14. Jak zlokalizować książki genealogiczne?

GENUKI jest Wielka Brytania i Irlandia Bibliografia zawiera linki do:

 • Archiwa rezerwacja online
 • Specjalista wydawcy
 • Specjalista Księgarnie
 • źródeł online dla General używanych i rzadkich książek.

Niektóre out-of-autorskiego książki interesujące genealogicznym (zazwyczaj parafialnych indeksów rejestru oraz lokalnych katalogów) zostały opublikowane na płycie CD-ROM, a te będą dostępne od dostawców genealogicznych.

GENUKI ma pewne zalecenia książka o Wprowadzenie w genealogii i historii rodziny strony.

15. Nie mogę teraz uzyskać dostępu do niektórych stron GENUKI – gdzie one poszły?

Bardzo rzadko GENUKI przesuwa stronę lub całą sekcję do nowej lokalizacji, ale strony inaczej GENUKI są Bardzo stabilny. Tak więc, generalnie, jeśli strona nie wydaje się już być dostępna jest niemal na pewno tymczasowy problem z jednym z wielu serwerów, na których materiał GENUKI jest gospodarzem. Czek na www.genuki.info (Link żartem eduroam) – można śledzić „GENUKI Obsługi Status” link na stronie głównej – wskaże jakichkolwiek zakłóceń usług wiemy na temat, ale w przeciwnym razie niedostępny strona powinna zazwyczaj być z powrotem w ciągu jednego dnia lub dwa. Ponieważ GENUKI jest rozprowadzany serwis, reszta materiału pozostaje dostępny, nawet jeśli dany zestaw stron jest aktualnie niedostępne.

Jeśli strona została przeniesiona, ponieważ go w zakładkach, GENUKI Wyszukiwarka znajdzie nową lokalizację.

16. Nie mogę go znaleźć na GENUKI – czy możesz pomóc?

Jeśli odnosi się zrobić Wysp Brytyjskich, użyj wyszukiwarki GENUKI TYLKO PO się, aby się upewnić, informacje W sa Nie Być moze gdzies na GENUKI NIE spojrzał. Wyszukiwarka GENUKI obejmuje rowniez strony internetowe Archiwum Państwowego, Społeczeństwo genealogów, Rosyjska rodzina Historii społeczeństw większość Brytyjczyków i witryn irlandzki Family History Society.

Jeśli odnosi się zrobić materiálu, ktory NIE wchodzi wagowo zakres GENUKI, szczególnie jeśli Dotyczy do rekordów Lub Badań wagowo krajach SPOZA wysp Brytyjskich, A następnie liści Cyndi za (Link jest eduroam) WorldGenWeb (Link jest eduroam) bedzie dobry Miejsc szukać linków.

Jeśli chodzi o ogólne pytanie o historię rodziny na Wyspach Brytyjskich, najlepszym rozwiązaniem jest opublikowanie wiadomości na odpowiednim forum dyskusyjnym. Nie wysyłaj ogólnych zapytań genealogicznych na adres e-mail podany w celu skontaktowania się z opiekunami GENUKI, ponieważ jest mało prawdopodobne, abyśmy mieli wiedzę (lub czas), aby na nie odpowiedzieć. Może wydawać się niegrzeczne, ale nie oczekuj żadnej odpowiedzi na takie pytania.

17. Czy GENUKI przechowuje informacje o mnie?

Nie. GENUKI nie wykorzystuje plików cookie ani żadnego innego mechanizmu do śledzenia lub przechowywania informacji na temat możliwych do zidentyfikowania indywidualnych użytkowników.

GENUKI nie wymaga logowania ani rejestracji. Jeśli zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika, hasła, adresu e-mail lub danych osobowych, nie będziesz już na GENUKI i podążysz za linkiem do innej witryny.

Od czasu do czasu otrzymujemy prośby od osób z prośbą o poprawienie adresu e-mail lub aktualizację ich danych – nie możemy tego zrobić. Jedyne adresy e-mail na stronie to dane kontaktowe osób zaangażowanych w prowadzenie GENUKI.

18. Czy mogę ponownie wykorzystać informacje i obrazy z GENUKI?

Wszystkie materiały na GENUKI Copyright oprócz:

 • Cytaty z out-of-autorskim utworów
 • Skany out-of-autorskim fotografie i inne obrazy

Nawet w Tych przypadkach moze Być Prawo baza w kolekcjitakich notowaniami lub fotografii.

Jednak GENUKI umożliwia ponowne użycie niewielkich ilości tekstu materiálu w formie drukowanej w przypadku

 • Poszczególne genealogów zbierające materiał do obiegu niekomercyjnego wśród członków rodziny
 • Instytucje publiczne tworząc materiał niekomercyjny wspierać badania genealogiczne przez ich użytkowników.

W takich przypadkach nie ma potrzeby, aby prosić o pozwolenie, chociaż powinno zawierać potwierdzenie GENUKI jako źródło, powołując się dokładnie stronę, z której materiał jest podjąć.

wiele zdjęć dostępnych na GENUKI zostały wykorzystane za Zgoda fotografa i prawa autorskie Nie jest utrzymywany przez Sama GENUKI. Jeśli chcesz użyć jakichkolwiek fotografii ze strony GENUKI, bug, ze sa wyraźnie określone jako znajdujące się w domenie Publicznej Lub wykorzystywane na GENUKI strąka Creative Commons licence (Link jest zewnetrzne), należy zawsze skontaktować GENUKI najpierw w celu określenia prawa autorskie uchwyt, Który bedziesz Musiał podejść zrobić Zgody.


To często zadawane pytania zostało pierwotnie opracowane przez Briana Randella, z udziałem Boba Muchamore’a i Barry’ego Rucka. Obecnie prowadzi go Peter Christian, który przyjmuje propozycje uzupełnień lub poprawek.


Ostatnia aktualizacja 12 czerwca, 2018 r. – 13:32 – prowadzona przez Peter Christian
GENUKI jest zarejestrowanym znakiem towarowym charitable trust GENUKI Copyright © 2015, GENUKI. Hosted by Mythic Beasts Ltd.