Historia Liverpool Towarzystwo Astronomiczne

This is the translation. The original web-page (oryginalna strona): http://liverpoolas.org/the-history-of-liverpool-astronomical-society/

© 1996 Liverpool Astronomical Society

Rev. T. E. Espin
Jego ks. T. E. Espin
Rev. T. E. Espin
Jego ks. T. E. Espin    Obraz ©Tow Law History Society

W 1880 r. Ks. T. E. Espin z Wallasey Rectory, Birkenhead, napisał do “angielskiego mechanika”, proponując utworzenie społeczeństwa amatorskiego, którego celem było organizowanie i koordynowanie obserwacji. W następnym roku, 1881, powstało Liverpool Towarzystwo Astronomiczne. W korespondencji z “Obserwatorium” w 1883 r. Ówczesny sekretarz, pan W. H. Davies, opisał, jak społeczeństwo powstało pod koniec wykładu astronomicznego (Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego), kiedy

“…zaproponowali troje lub czworo słuchaczy, że badanie nauki zostanie ułatwione, jeśli amatorzy będą się spotykać w ustalonych odstępach czasu i porównywać wyniki swoich obserwacji…”

Nieoczekiwaną trudnością było to, że nie wszyscy uczestniczący członkowie posiadali teleskopy. Rozwiązaniem było nabycie niewielkiego zasobu 2-calowych szkieł przedmiotowych i niektórych długości mosiężnych rurek, za pomocą których wykonano teleskopy. Wkrótce powstało małe towarzystwo składające się z dziesięciu członków, każdy wyposażony w środki dokonywania obserwacji. Pod koniec pierwszej sesji, dzięki przekazanym pracom z RAS i innym aktywnym amatorom, liczba członków wzrosła do siedemnastu, chociaż początkowe zainteresowanie obserwacjami nieco się zmniejszyło i tylko połowa członków była aktywna. Jednak do końca drugiej Sesji członkostwo wzrosło do siedemdziesięciu, a do 1882 r. wzrosło jeszcze bardziej, a Towarzystwo samo wspierało się finansowo.

Mr. W. H. Davies

W dużej mierze dzięki staraniom pana Daviesa, LAS szybko rozszerzony. Stało się znane na całym świecie z oddziałami na Wyspa Man i tak odległych miejsc jak Pernambuco (obecnie Recife), Brazylia i Australia. Pernambuco Oddział powstał w 1886 roku pod sekretariat pana G. W. Nicholls gdy liczba członków osiągnęła pięćdziesiąt-jeden.

Od samego początku opublikowano popularny miesięcznik “Dziennik”, który przyciągnął do Stowarzyszenia wielu czołowych amatorskich i profesjonalnych astronomów. Oprócz T. E. Espin, którego książki “Podstawowy Atlas gwiazdy” i “Katalog czerwonych gwiazd” były szeroko czytane, inni członkowie to:

 • Jego ks. T. W. Webb, autor “Niebiańskie obiekty dla wspólnych teleskopów”.
 • Pan Arthur Mee, redaktor słynnej “Encyklopedii dziecięcej”.
 • Pan J. Ellard Gore, autor wielu książek astronomicznych i tłumacz “Popularnej astronomii” M. Camille Flammarion.
 • T. G. Elger, którego książka i mapa księżycowa były znane.
Dr. Issac Roberts
Dr. Issac Roberts

Innymi znanymi członkami byli dr Isaac Roberts; James Gill; Kapitan William Noble; Pan W. F. Denning i Sir Howard Grubb. Członkami stowarzyszonymi byli Sir Robert Ball, Królewski Astronom Irlandii; Pan G. Calver, producent teleskopów; Goivanni Schaparelli, który jako pierwszy opisał “kanały” Marsa; amerykański astronom, pan Asaph Hall, odkrywca dwóch marsjańskich księżyców, Deimos i Fobos; Profesor C Piazzi Smyth; Miss Agnes Clerke, autorka książki “Historia astronomii w XIX wieku” i dyrektor Otto Struvego w Obserwatorium Pułkowskim. Pan R. S. Newall, z Gateshead, który był właścicielem jednego z największych teleskopów refrakcyjnych w Anglii, 25 “Cooke, który następnie przedstawił Uniwersytet Cambridge. W lutym 1887 r. Nawet Jego Cesarska Mość, Dom Pedro II, cesarz Brazylii, dołączył do społeczeństwa.

Zajęcia z astronomii pod kierunkiem J. Gilla rozpoczęto w 1884 roku w Liverpoolu, Douglas i innych oddziałach. Certyfikaty kompetencji były nagrodą. Obserwowano również sekcje pod kierunkiem wybranego przywódcy. Obejmowały one sekcje Podwójnie Gwiazda, Zmienna gwiazda i Kolor gwiazdy; Układ słoneczny był zaspokajany przez sekcje: Słoneczna, Księżycowa, Jowisz, Saturn Meteor i Poszukiwania Komet. W sierpniu 1887 r. Sekcja słoneczna, pod kierownictwem Miss Elizabeth Brown, zorganizowała wycieczkę, aby zobaczyć całkowite zaćmienie Słońca z Kinescham w Rosji.

T. G. Elger
T. G. Elger               Obraz ©RAS

Walne Zgromadzenie Generalne 1886-1887 odbyło się w siedzibie Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego w Burlington House, Piccadilly, Londyn. Było to na wniosek prezydenta, T. G. Elgera, z uwagi na narodowy charakter, który przypuszcza Liverpool Towarzystwo Astronomiczne. Na spotkaniu poinformowano, że LAS liczy 440 członków i pojawiła się sugestia, że ​​zwyczajne spotkania odbywają się w różnych miastach w całym kraju. Do 1889 r. Setki egzemplarzy czasopisma zostały wysłane do członków na całym świecie, a “Obserwatorium” ogłosiło, że publikuje raporty nie tylko Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego, ale także Towarzystwa Astronomicznego w Liverpoolu. Towarzystwo rosło w siłę. Niestety nie wszystko było tak dobrze, jak się pojawiło. Społeczeństwo było zarówno publiczne, jak i zawodowe i widać, że nakładano na niego pewne zarzuty. Jeden szczególny komentarz Izaaka Robertsa zaowocował wysłaniem listu W. H. Davies do “Obserwatorium” w czerwcu 1886 r., Starając się wyprostować zapis. Odnosiło się to do różnych krytycznych uwag, w tym pomijania obciążenia pracą przez pierwotnie aktywnych członków, gdy początkowa nowość ustąpiła; nadmierne wydatki w wysokości ośmiu funtów podczas sesji 1884/85 (ze względu na zapewnienie dodatkowych 160 ograniczonych objętości Dziennika); komentarze dotyczące zmiany zwyczajowej daty dorocznego posiedzenia; i że pomoc w prowadzeniu społeczeństwa powinna być delegowana do lokalnych członków wolontariatu w Liverpoolu, a nie do członków spoza obszaru lub opłacanych pomocników. (Roberts uważał, że LAS powinien być bardziej społecznością lokalną niż organizacją międzynarodową, którą się stał).

Sytuacja dobiegła końca w 1889 roku. Finanse Towarzystwa napotkały poważne kłopoty. Duże sumy pieniędzy były należne drukarce. Skarbnik zrezygnował, a sytuacja pogorszyła się po śmierci prezydenta i sekretarza, którzy zachorowali. Podczas gdy te sprawy były rozpatrywane w Liverpoolu, pan E. W. Maunder z Królewski Obserwatorium w Greenwich, wezwany przez pannę Brown, zaczął naciskać na założenie narodowego społeczeństwa astronomicznego, które miałoby swą siedzibę w Londynie. W październiku 1890 roku powstało Brytyjskie Stowarzyszenie Astronomiczne, w którym sekcje obserwacyjne i przywódcy sekcji zostali przeniesieni z sparaliżowanego społeczeństwa Liverpoolu. Przy pomocy znacznej sumy przekazanych pieniędzy i członków przyłączających się do oryginalnego społeczeństwa astronomicznego, BAA rozkwitło, podczas gdy LAS skurczyło się, by stać się lokalną społecznością z siedzibą w Liverpoolu i okolicach.

Mr. W. E. Plummer

W następnych latach członkowie Liverpoolu uregulowali zaległe długi. W 1894 r. W. E. Plummer, dyrektor Obserwatorium Liverpool w Bidston Hill, został prezydentem i sprawował urząd do 1919 r.: to nadal jest najdłuższa nieprzerwana kadencja w historii Towarzystwa. W latach 90. XIX w. Towarzystwo Astronomiczne w Liverpoolu po cichu kontynuowało działalność jako lokalna społeczność dla członków regionalnych, z których kilku odgrywało ważną rolę w zarządzaniu północno-zachodniego oddziału BAA z siedzibą w Manchesterze, utworzonym w 1892 r. I którego obszar celowo wykluczono do października, 1894.

Mr. Thomas Glazebrook Rylands

5-calowy refraktor Cooke i 2-calowy teleskop tranzytowy, przekazany społeczeństwu w 1889 roku przez Thomasa Glazebroka Rylandsa z Highfields, Thelwall, Cheshire, pomógł społeczeństwu zachować niezależność. Instrumenty zostały zaoferowane pod warunkiem, że Rada Miejska Liverpoolu zapewni miejsce dla obserwatorium, z którego LAS powinien korzystać przez trzy noce w tygodniu. Towarzystwo zobowiązało się do zapewnienia środków na projekt, a oferta została przekazana do rąk Komitetu ds. Parków, Ogrodów i Ulepszeń. Oryginalna aplikacja do zbudowania obserwatorium na Mount St.James, obecnie zajmowanego przez katedrę w Liverpoolu, została odrzucona. Ale miejsce dla obserwatorium uzyskano ponad Nautical Szkoła Wyższa, gdzie odbyły się spotkania LAS, sąsiadujące z Muzeum Miejskim. Studenci z Nautical Szkoła Wyższa zostali przyjęci do Towarzystwa jako członkowie Junior w rocznej subskrypcji dwóch szylingów.

Comet Morehouse 1908C (Taken by F. W. Longbottom on October 12th 1908)

W 1914 r. Sekretarz H. H. Waters napisał cenną książeczkę “Niebiańska fotografia i reprodukcja jego zdjęcia Cometa Morehouse’a 1908 ukazała się w późniejszym dzienniku LAS. Mniej więcej w tym czasie Towarzystwo zostało oficjalnie zaproszone do zorganizowania wystawy na wystawie francusko-brytyjskiej i po rozmowie z Sir Normanem Lockyerem wysłano różne historyczne teleskopy i fotografie, aby prawdopodobnie do niego doszło kilka jego i druków dr Isaaca Robertsa.

W sierpniu 1905 r. Kilku członków podjęło kolejną wyprawę po zaćmienie Słońca do Hiszpanii. Podczas sesji 1907-1908 Prezydent wygłosił publiczny wykład na temat nadchodzącego pojawienia się komety Halleya w 1910 roku. LAS wstrzymywał operacje i ich spotkania w obserwatorium w chwili wybuchu wojny w 1914 roku. Jednak regularne spotkania rozpoczęły się ponownie jesienią 1922 roku. Jednak obserwatorium pozostało niewykorzystane do 1950 roku.Mr. William Geddes

Mr. Alan C. SandersonRzeczywiście w 1950 r. Pan Alan Sanderson złożył wizytę w miejskim obserwatorium w Edynburgu. To zrobiło na nim duże wrażenie i spotkał się z dyrektorem, Matthew, który powiedział mu, że Liverpool Society wciąż istnieje. Sanderson był bardzo zainteresowany i postanowił przyłączyć się do powrotu do Liverpoolu. Przeprowadzenie dochodzenia trwało jednak kilka miesięcy, zanim udało mu się zlokalizować Hon.Treasurera, a następnie Sekretarza, który mieszkał w Newcastle-na-Tyne.

Sekretarz zgodził się zwołać posiedzenie w domu prezesa LAS, pana Williama Geddesa, w piątek, 9 maja 1952. Postanowiono wznowić działalność, ale ponieważ nikt nie wziąłby na siebie odpowiedzialności za towarzystwo, Sanderson zgodził się zostać Sekretarz Honorowy.

The Royal Institution, Colquitt Street, Liverpool

Społeczeństwo pozostawało w niskim stanie przez wiele lat, a osoby o długich latach życia były dość starsze. W celu wznowienia comiesięcznych spotkań, z pomocą Pepa Peppera, który pisał dla Daily Post, Sanderson opublikował informacje o społeczeństwie w lokalnych gazetach oraz zorganizował wykłady i spotkania w Królewski Institution w Liverpoolu. Dzięki jego staraniom członkostwo stale rosło do prawie stu. Poniższy fragment pochodzi z jego konta wydarzeń.

Liverpool Evening News - 1952

Pan Sanderson przystąpił do odzyskania majątku społeczeństwa, którego dane zostały zebrane w niektórych czasopismach przechowywanych w Miejskiej Bibliotece. Biblioteka LAS została znaleziona w kartonowych pudłach i paczkach w piwnicy lokalnej księgarni. Według jego własnych słów:

“…sklep zmienił właściciela i otrzymałem wielką pomoc od pana Clive’a Wilsona z Księgarni Wilsona, którzy hojnie wyśledzili i przekazali te książki, które zostały już wysłane do ich innych sklepów…”

Na szczęście pan Wilson wiedział, że książki nie należą do ich zasobów i że faktycznie należały do Liverpoolu.

The Cooke 5inch Telescope at William Brown Street Observatory in 1998

Teleskopy zostały niewykorzystane od czasów pierwszej wojny światowej i były w stanie opuszczenia. Obiekt z 5-calowego teleskopu został usunięty podczas drugiej wojny światowej, kiedy w budynku zakwaterowano amerykańskie wojska. Teleskop był pokryty grubą warstwą kurzu. Rura została rozłupana, półki ogniska zjedzone z kurzu, a celownik… zgrzytnięty. Zegar siderealny był pustym szkieletem, nie było sprawy, nie było dzieł, a gubernator się złapał. Kopuła zniknęła z biegacza, ale poza tym wydała dźwięk, podobnie jak kolumna wsporcza teleskopu.

Początkowo pan Sanderson miał zastąpić refraktor Cooke reflektorem o przekątnej 8,5 cala, który sam wykonał, i napisał do Departamentu Edukacji w Liverpool Corporation, prosząc Towarzystwo o wznowienie spotkań w obserwatorium. Szybko otrzymał odpowiedź, że kolegium cierpi na brak przestrzeni i że Towarzystwo nie może przywrócić przywileju spotkania w 1914 roku.

Niezrażony, pisał do sir Alfreda Shennana, przywódcy Rady, mówiąc mu, że społeczeństwo ma długą i honorową historię, że znów kwitnie, ale że nie ma obserwatorium. Na Merseyside istniały dwa obserwatoria, żaden z nich nie był w eksploatacji, jeden w Bidston poświęcony badaniom pływowym, drugi w Techniczny Szkoła Wyższa, gdzie mieścił się teleskop Liverpoolu, ale któremu nie zezwolono na dostęp do budynku. Po otrzymaniu listu otrzymał zachęcającą odpowiedź od Magnay, dyrektora ds. Edukacji; Dr Bradbury, Architekt miejski i pan Bulter, dyrektor Techniczny Szkoła Wyższa, zostali zaaranżowani.

Mr. Raymond R. ButlerPierwsze spotkanie było z panem Magnay; Panu Sandersonowi towarzyszy przewodniczący LAS, pan Geddes. Wyjaśniono im, że teleskop został przekazany korporacji przez Powiernika wyznaczonego do towarzystwa. W tej sprawie pan Geddes, który był adwokatem i wykładowcą prawa na uniwersytecie, zwrócił uwagę, że działanie to było “ultra vires”, ponieważ nie otrzymały mandatu na takie działanie w wyniku spotkania członków społeczeństwa. Zwrócono również uwagę, że teleskop był darem dla miasta i LAS, na co pan Magnay zgodził się, że dostęp do teleskopu i obserwatorium będzie dozwolony. Pan Butler, dyrektor Kolegium, ostatecznie zgodził się, że obserwatorium może być używane w środowe wieczory.

Teraz przyszło zadanie odbudowy. Pan Anderson, z pomocą pana Bayleya, podniósł kopułę z powrotem na tor. Teleskop został zabrany do firmy metalowych robotników przy Duke Street, a pęknięcie zostało naprawione na dwa funty. Dalsze naprawy przeprowadzono do probówki w Nuclear Physics Laboratory. Stalowy robak na napędzie został częściowo zardzewiały i zastąpiono go przyjacielem Sandersona, który pracował w English Electric Ltd. Uczniowie wykonali zamiennik jako test, bez ponoszenia kosztów przez społeczeństwo, podobnie jak w przypadku różne inne części teleskopu i mocowania. Zegar jazdy został zabrany do domu przez pana Bellisa, który odrestaurował to i wiele innych części z mosiądzu. Dwaj inni członkowie, panowie Keane i Litherland, uczniowie z Nuclear Physics Lab, wyczyścili i przywrócili biegunową oś. Pomalowali również duże pudło z instrumentem tranzytowym, część oryginalnego prezentu od Thomasa Glaserbrook’a Rylandsa. Źle uszkodzony okular mikrometryczny również znaleziony.

Podczas tej pracy Pan Smith (który był asystentem Butlera w Szkołe Wyższi) znalazł 5-calowy szkiełko teleskopu w drewnianej skrzynce w Dziale Fizyki. Był w dobrym stanie, poza skorodowanymi przekładkami z folii aluminiowej pomiędzy szklanymi elementami. Po konsultacjach z cotygodniowymi spotkaniami z władzami Liverpoolu cotygodniowe spotkania rozpoczęły się w obserwatorium w każdą środę wieczorem. Były to oprócz comiesięcznych spotkań, które odbyły się w Królewski Institution w Liverpoolu, a następnie jak obecnie, w Muzeum Miejskim, jak to było wówczas znane, gdzie mieści się biblioteka zbiorów i slajdów.

W 1953 r. Pan Anderson otrzymał od Królewski Towarzystwo Astronomiczne okólnik, w którym stwierdził, że zamierzają zlikwidować 15-calowy refraktor i bliźniaczy teleskop fotograficzny, który należał do nieżyjącego już dr Wilfreda Hall z Newcastle upon Tyne, wraz z dziedzictwem pięciuset osób. funty na jego utrzymanie. Chociaż został złożony wniosek o duży teleskop, trafił on do Preston po otrzymaniu listów poparcia od uniwersytetów w Manchesterze i Liverpoolu. (Zauważyliśmy, z pewną goryczą, że Preston miał już 8,5-calowy refraktor w ich obserwatorium.)

W 1955 r. Pan Geoghegan objął funkcję kustosza obserwatorium i pełnił tę funkcję do 1963 r. Był zapalonym fotografem astronomicznym i wiele zdjęć księżyca zdobiło ściany obserwatorium. W latach 50. społeczeństwo utrzymywało stałą liczbę około stu. We wczesnych latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku doszło do próby inspektora rządowego, by przejąć obserwatorium w imieniu kolegium technicznego. Zostało to powstrzymane, wspomagane i wspierane przez profesora Younga, gubernatora uczelni i jednego z pierwszych, którzy dołączyli do społeczeństwa po jego zmartwychwstaniu.

W kwietniu 1967 r. Pożar na podłodze poniżej obserwatorium spowodował drobne uszkodzenia obiektów. Pan Anderson, w towarzystwie pana Bayleya, stwierdził, że obserwatorium zostało rozbite. Szkło obiektu było brudne i brakowało okularu. Ponieważ obserwatorium miało zostać zamknięte na lato, uznano za rozsądne usunięcie innych wartościowych przedmiotów. Warunki zostały przywrócone do normalności przed rozpoczęciem kolejnej sesji.

The LAS display during the 1971 Liverpool Show. © P. Leighton

W późnych latach sześćdziesiątych i na początku lat 70-tych zauważalne było zwiększenie liczby członków, gdy pojawił się księżycowy strzał Apolla. Niestety, wielu z tych nowych członków opuściło społeczeństwo, kiedy loty Apollo zakończyły się w 1972 roku. Jednak loty Apollo były dobrym źródłem rozgłosu dla społeczeństwa. Na przykład pojawienie się modułu dowodzenia Apollo 10 na pokaz w Liverpoolu w 1971 roku zaowocowało wieloma nowymi członkami, z których niektórzy nadal aktywnie angażują się w społeczeństwo.

LAS members seen during the Zanzibar Eclipse in 1976

W latach 60. i 70. cotygodniowe spotkania obserwatorium nadal były bardzo popularne. tutaj członkowie mogli omawiać własne projekty obserwacyjne i zainteresowania. Powstały różne grupy obserwacyjne, a regularne zegarki meteorytów odbywały się pod ciemnym niebem Północnej Walii. Coroczny tydzień obserwacji na Wyspie Man był bardzo popularny, a kilku członków podróżowało do Afryki Północnej i Wschodniej, Grecji i Ameryki, by obserwować Zaćmienie Słońca.

Members join Patrick Moore for drinks during the Sept 1990 BAA Liverpool Meeting

W związku z tym, że Stowarzyszenie Astronomiczne w Liverpoolu zbliżyło się do stulecia, w 1981 r. Jego działalność nadal rosła i wchodziła na nowe obszary. Utworzenie sekcji komputerowej przyniosło ogromne korzyści w zakresie wspierania innych sekcji w społeczeństwie. Bezpośrednią korzyścią jest produkcja almanachu “Wydarzenia astronomiczne w rejonie Liverpoolu”. Stało się to sukcesem zarówno naukowym, jak i komercyjnym. Regularna seria spotkań lokalnych stowarzyszeń przyniosła zwiedzającym z innych miejsc w regionie Północno-Zachodnim, a także bardzo popularne były wspólne spotkania z Junior Towarzystwo Astronomiczne (Towarzystwo Astronomii Popularnej). Aby uczcić obchody stulecia, Towarzystwo Astronomiczne w Liverpoolu gościło prowincjonalne Spotkanie Brytyjskiego Towarzystwa Astronomicznego. Podczas tej szczęśliwej okazji Towarzystwo zostało uhonorowane wielce, gdy lord Pilkington stał się jego patronem.

The donation of a 16-inch reflector from Mr A.Robertson from the Isle of Man

Jako społeczeństwo przeniósł się do swojego drugiego wieku była nadal rozwijać. Oddawanie 12- calowego teleskopu zwierciadlanego, pana Reg Platt, doprowadziły do idei nowego obserwatorium, z dala od świateł miejskich na placu koło Cronton na wschodzie Liverpool. Pieniądze został podniesiony, ale wydarzenia wyprzedziły ten projekt przez ostatnie darowizny z 16-calowym reflektorze od pana A. Robertson z Wyspa Man. Pozwoliło to jeszcze więcej ambicji planuje być układane z perspektywy nowego obserwatorium przy Pex Hill Centrum dla odwiedzających, w którym obecnie mieści większy teleskop i pomieścić salę konferencyjną i małym ciemnym pomieszczeniu.

The First Young Astronomers Day, March 1988. © F.S.Hughes

Liverpool A. S. jest teraz zarejestrowana jako organizacja charytatywna i poważnie traktuje swoje obowiązki. Regularne wspólne spotkania odbywają się z innymi towarzystwami astronomicznymi w regionie, co prowadzi do powstania w 1993 roku Północno-Zachodniej Grupy Towarzystw Astronomicznych (NWGAS). Młodych astronomów zachęcają spotkania specjalnie zaprojektowane dla ich zainteresowań. W pierwszym Dniu Młodych Astronomerów w 1988 roku uczestniczyło 120 dzieci i uczestniczyło w różnych zajęciach.

A Croxteth Park Star Party

W czasach komety Halleya, w latach 1985-86 wielką atrakcją były obserwacje weekendów otwartych dla publiczności w Croxteth Hall i Park, a także korzystanie z teleskopów, pokazów slajdów i wykładów. Takie są organizowane corocznie i bierze udział ponad tysiąc osób, przy dobrej pogodzie.

Po stronie obserwacyjnej członkowie nadal opracowują nowe techniki, dzięki którym uzyskują bardziej wyrafinowane wyniki, co odzwierciedla coraz więcej opublikowanych raportów naukowych i artykułów. Od kilku lat ciągła seria zaćmień Słońca zabiera członków do Kazachstanu, Stany Zjednoczone, Afryki Północnej, Indonezji, Finlandii, Meksyku, Południowego Pacyfiku, a ostatnio także do Chile i Indii.

Albo kolacja na 100. urodziny we wrześniu 1990 r

Dr. Patrick Moore at the BAA centenary, 1990

W 1990 roku Towarzystwo ponownie powitało BAA w Liverpoolu, kiedy obchodziło swoje stulecie. Ustanowiono bardzo pełny program obejmujący przyjęcie, wystawę, spotkanie inspektorialne BAA, wykład publiczny i uroczystą kolację na Uniwersytecie w Liverpoolu. Oprócz ówczesnego prezydenta BAA zmarłego pana Colina Ronana, do innych dostojników należał Sir Francis Graham Smith, 13. Astronom Królewski; burmistrz Liverpoolu, pani Dorothy Gavin; i Dr Patrick Moore, znany autor i nadawca.

William Lassell 1799 - 1880. © Liverpool Astronomical Society

CCD image of Saturn. © R.Johnson

Towarzystwo jest obecnie rozwijających się obserwacje astronomiczne i badania w i wokół nowoczesnych technologii elektroniki, ze sterowanych komputerowo teleskopu, kamery CCD i był jednym z pierwszych amatorskich astronomicznych społeczeństw, aby uzyskać Szeroki stronę główną Web Świat Internetu z pomocą Uniwersytetu w Liverpoolu. Historia astronomii nie jest pomijane ze społeczeństwem dodając swoją radą i przynależność do Projektu Królewski Ubezpieczeń Lassella teleskop. Projekt długoterminowe zbudować replikę 24 calowego teleskopu William Lassell użytkownika. Teleskop że astronom i piwowar Liverpool, używane w październiku 1846 roku, odkryto największy księżyc Neptuna Tryton, zaledwie 17 dni po samej planety.

W całej swojej długiej historii regułą Towarzystwa Astronomicznego w Liverpoolu była i będzie nadal opatrzność pomocy i pomocy ludziom posiadającym małe teleskopy i przewodnikowi wszystkim, którzy mają wspólne zainteresowania wielką nauką astronomiczną.

Historia ta została pierwotnie napisana przez zmarłego pana Alana Sandersona i zaktualizowana przez pana teraz dr Eric Jonesa w styczniu 1991 r. I pana K. J. Kilburn z Manchester Towarzystwo Astronomiczne, w październiku 1993 r. Ostatnio została zaktualizowana przez pana G. Gilligana w maju 1998 r.

Obrazy © Tow Law History Society, Royal Astronomical Society, Liverpool Astronomical Society, Liverpool Local History Library, Rob Johnson.

 1. W „Angielski mechanik” popularnego magazynu dla amatorów inżynierów i naukowców. Artykuły z latach 1889-1891.
 2. „Obserwatorium” nr 77, lipiec 1883 str 268-269
 3. Sprawozdanie z Brytyjskie Stowarzyszenie Postępu Naukowego – 1883.
 4. „Obserwatorium” nr 116, listopad 1886, str 371
 5. „Obserwatorium” nr 111, czerwiec 1886 str 226-227
 6. Kilburn K. J. – „Manchester astronomiczne społeczeństwo: Historia”. (1992).
 7. „Liverpool Review” – 26 sierpnia 1893
 8. Sanderson A. C. ”Historia Liverpool Towarzystwo Astronomiczne” – W Roczniku Księgi Astronomii 1965.
 9. Sanderson A. C. „Historia obserwatorium Liverpool Towarzystwa Astronomicznego”, 31 stycznia 1968 r.

Powiązane posty:

 1. Miasto obserwatorium Liverpool muzeum
 2. Warsztat słoneczny dzień i teleskop przy Pex Hill: Sobota, 15 lipca 2017
 3. Teleskop Warsztat, 13 lutego 2016
 4. Pytania o spotkaniach
 5. Cotygodniowe spotkanie publiczne w Leighton obserwatorium Pex Hill
 6. O Dniach młodych astronomów
 7. comiesięcznych spotkań
 8. Publikacje Society
 9. Zawiadomienie o NWZA, piątek 16 stycznia 1998
 10. Pex Hill Wizyta North East towarzystw astronomicznych – 22 sierpnia 1998