Konwersja na Kindle

This is the translation. The original web-page (oryginalna strona): https://preciseedit.wordpress.com/2010/03/19/converting-for-kindle/

Alina Padilla

Niedawno konwertowane Precise edytować za  300 dni lepsze pisanie i Pisaniu towarzysz pisanie porady i instrukcje od Precise Edit, dla Kindle. Podczas gdy platforma konwersji dla Kindle (DTP-Digital Text Platform (platforma tekstu cyfrowego) wydawała się prosta, nie było. Na przykład podgląd dokumentu po przesłaniu był trochę frustrujący. Nie mogłem przejść do strony tytułowej dokumentu za pomocą rozwijanego menu na ekranie podglądu. Zamiast tego musiałem kliknąć lewą strzałkę u góry, aby uzyskać kilkaset stron (w naszym przypadku), aby przejść do strony tytułowej i sprawdzić, czy w ogóle tam była. Ponieważ nie było, musiałem zrewidować moje kodowanie i przejść przez cały proces przesyłania.

Po kilku aktualizacjach dokumentów, odwiedzinach forum DTP, czekaniu 48 godzin na pobranie przykładowej kopii naszej gotowej wersji (Amazon nie dostarcza autorom bezpłatnych kopii książek), dowiadując się, że mogę dołączyć stronę tytułową, odkrywając kilka forów później jak dołączyć stronę tytułową, dokument był gotowy do pracy. Whew!

Trudno mi było uzyskać dostęp do DTP za pośrednictwem naszego konta Amazon. Dostęp do platformy zajmuje około czterech kliknięć, a następnie musiałem zalogować się ponownie przed przesłaniem. Proponuję po znalezieniu platformy, dodaj ją do zakładek.

Amazon nie pozwala także autorom na ustawienie ceny zero (za darmo) dla swoich produktów. Spowodowało to pewną frustrację, ponieważ oferujemy bezpłatną próbkę naszych przewodników na naszej stronie sprzedaży książek (http://HostileEditing.com) i chcieliśmy udostępnić ją bezpłatnie dla użytkowników Kindle. Przykładowy przewodnik po książkach to 0,99 USD w Kindle, najniższej cenie, jaką można ustawić.

HTML nie jest dla mnie wyzwaniem i wolę kodować nasze książki w ramach przygotowań do przesłania, zamiast pozwolić platformie na konwersję z dokumentu PDF lub Word. Uważam, że zapewnia to, że produkt końcowy wygląda tak, jak tego chcemy. Jednak nawigacja Kindle wymaga kodowania HTML, którego nie znałem, ponieważ jest unikalna dla tej platformy. Kody były proste, ale znalezienie ich zajęło dużo czasu. Instrukcje od Amazon nawet o nich nie wspominały. Forum platformy po platformie, w końcu odkrywasz, co to są „tajne kody”.

Więc nie musisz szukać kodu, tak jak musiałem, oto lista, która pomoże ci skonfigurować dokument i uczynić go przyjaznym dla Kindle.

 • Aby uzyskać stronę tytułową z obrazem, dodaj ją na początku treści w dokumencie HTML:
  <div id=”cover”>
  <center>
  <img src=”dogsbarking.jpg”> [wpisz tutaj nazwę pliku z okładką.]
  </center>
  </div>
 • Aby utworzyć podział strony przed każdym rozdziałem lub sekcją, użyj tego kodu na końcu poprzedniego rozdziału/sekcji:
  <mbp:pagebreak />

Kindle ma menu, które pomaga użytkownikom zlokalizować główne sekcje w dokumencie. Po kliknięciu strzałki, aby pociągnąć menu w dół, otrzymasz opcje, aby przejść do spisu treści, przejść do strony tytułowej lub przejść do początku (rozdział 1). Poniższe kody wprowadzone do dokumentu służą użytkownikowi do poruszania się po tym menu. Umieść je na górze spisu treści, przed kodem, aby dodać obraz okładki, i tuż przed pierwszym słowem w rozdziale 1, odpowiednio.

 • Dla spisu treści:
  <a name=”TOC”/>
 • Aby przejść do strony tytułowej:
  <a name=”cover”/>
 • Aby przejść do początku książki/dokumentu:
  <a name=”start”/>

Inne popularne kody HTML:

 • <b>Ten tekst będzie pogrubiony.</b>
 • <i>Ten tekst zostanie oznaczony kursywą.</i> [kodowanie <em>-</em> jest również używany do kursywy.]
 • <u>Ten tekst zostanie podkreślony.</u>
 • <p>Przerwa na akapity</p>
 • <br> [Użyj tego kodu do podziału wierszy w dokumencie]
 • <h1>Heading 1</h1> [Użyj tego kodu do głównych nagłówków. Przykład:

pozycja 1 jest
największy rozmiar czcionki,

nagłówek 2 i dalej

zmniejszanie rozmiaru czcionki.]

Uwaga: pamiętaj, aby zawsze zamykać tagi. Dowiesz się, kiedy masz otwarty znacznik, ponieważ podkreślone będą wszystkie podkreślone słowa lub frazy (pogrubione, pochylone itp.).

Po tym, jak napisali 300 dni lepsze pisanie, publikując nasz darmowy poradnik pisania i Dokładne manualne edytować trening nie był tak skomplikowany. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże użytkownikom DTP po raz pierwszy przesłać książki do Kindle z odrobiną finezji niż mój pierwszy raz. Mam również nadzieję, że zostaną wprowadzone zmiany w tej platformie lub produkcji opcjonalnych platform, które są znacznie bardziej przyjazne dla użytkownika i prostsze.

Oto źródło, którego używam, gdy jestem w tizzy HTML: http://www.tedmontgomery.com/tutorial/index.html

Aby uzyskać listę akceptowalnego kodowania DTP (Kindle), odwiedź te niesławne fora:
Przewodnik po formatowaniu dokumentów
Wsparcie społeczności dla platformy tekst cyfrowy (obsługiwane znaczniki HTML)

Uwaga: Od czasu opublikowania tego artykułu Amazon zmienił wygląd swojej platformy Kindle DTP. Układ jest łatwiejszy dla oczu, ale proces przesyłania pozostaje taki sam.

Artykuł według Alina Padilla