Narzędzia do szkoły – Adnotacja dokumentów cyfrowych na iPad, iPod Touch lub laptopie

This is the translation. The original web-page (oryginalna strona): http://dangerouslyirrelevant.org/2010/06/tools-for-school-digital-document-annotation-on-an-ipad-ipod-touch-or-laptop.html

15 CZERWCA 2010 PRZEZ SCOTT MCLEOD

Grałem z cyfrową adnotacją dokumentów na różnych przenośnych urządzeniach komputerowych. Oto przegląd tego, gdzie jestem teraz…

Stary sposób!

Przede wszystkim, dla przypomnienia, poniższy obrazek to sposób, w jaki tradycyjnie opisywaliśmy atrament na papierze. Niektórzy z was lubią używać ołówków lub długopisów do podkreślania, pisania notatek na marginesach itp. W moim życiu wydałem małą fortunę na żółte zakreślacze.

Annotation01

Aplikacja Kindle na iPad

Will Richardson zmusił mnie do myślenia jego post na temat korzystania z aplikacji Kindle, jego iPhone i Evernote razem do adnotacji i udostępniania dokumentów. Postanowiłem więc spróbować sam Kindle aplikacja. Nie mam iPhone, ale ja mam iPad i dwa iPod Touch.

Oto jak to wygląda, gdy naciśniesz i przytrzymasz słowo, aby rozpocząć zaznaczenie (lub notatkę) w aplikacji Kindle na iPad:

Annotation05

Po wybraniu słowa możesz nacisnąć i przeciągnąć dowolną z kropek, aby zmienić rozmiar zaznaczenia i pokryć więcej tekstu. Zauważ, że pudełko powiększające pomaga Ci zobaczyć, gdzie jesteś.

Annotation06

Gdy masz wybrany tekst, należy kliknąć na Highlight lub Note i zostanie zapisana wraz z dokumentem. Powtórzyć w razie potrzeby.

Aplikacja Kindle dla iPod Touch (lub iPhone)

Proces jest taki sam dla aplikacji Kindle dla iPod Touch (lub iPhone). Oto dwa obrazy, które pokazują, jak wygląda na mniejszym ekranie. Ponownie zauważ zarówno przeciągalne kropki, jak i pole powiększenia.

Annotation23

Aplikacja Kindle na PC

Aplikacja Kindle na PC zasadniczo działa w ten sam sposób. Użyj myszki, aby kliknąć i przeciągnąć, wybierając tekst, który chcesz zaznaczyć lub zaznaczyć. Po zakończeniu wybierz żądaną opcję z wyskakującego okienka. Szare tło tekstu zmienia się na żółte. Zobacz na obrazku poniżej, że Notes & Marks przycisk zostanie wybrany w prawym górnym rogu, co pozwala mi zobaczyć wszystkich moich notatek i najważniejszych w przewijanej listy po prawej stronie.

Annotation18

Uwaga: Tekst wybrany w aplikacji Kindle na PC NIE jest kopiowany w celu późniejszego wklejenia do innego dokumentu.

Twoje notatki online: dlaczego jest to lepsze niż zaznaczanie atramentu na papierze

Jak na razie dobrze. Proces zasadniczo działa jak tradycyjny zakreślacz. Za każdym razem, gdy synchronizuję aplikację Kindle z serwerem Amazon, moje notatki i podświetlenia pojawiają się również na wszystkich moich innych urządzeniach. Nie muszę wozić wielu ciężkich książek. Mogę po prostu nosić mój ultralekki laptop, mój smukły iPad lub mój kieszonkowy iPod Touch i mieć dostęp do mojego czytania i towarzyszących mu skrótów/notatek.

Jak będzie zauważyć w swoim stanowisku, piękno tym wszystkim jest jednak to, że Amazon udostępnia również stronę internetową, gdzie można zobaczyć wszystkie swoje notatki i Kindle pasemkami. Mogę nawet zobaczyć agregacji pasemkami cudzych jeśli życzę (co jest całkiem fajne).

Annotation07

Tekst na stronie internetowej można wybrać, co oznacza, że można go skopiować i wkleić do innych aplikacji. Na przykład możesz umieścić wszystkie swoje wyróżnienia w dokumencie programu Word, w blogu lub notatce w Evernote. Czy to drugie i poprowadzę cię przez ten proces…

Używając Evernote do publicznego udostępniania twoich notatek

Oto jak to wygląda w Evernote, jeśli po prostu skopiujesz i wkleisz bezpośrednio do nowej notatki:

Annotation19

Jeśli najpierw go oczyścisz – używając rozsądnego wyszukiwania i zamiany – może to wyglądać bardziej tak:

Annotation08

Możesz udostępniać swoje notatki i podświetlenia innym osobom, tworząc publiczny notatnik (lub tag) w Evernote. Na obrazku poniżej kliknąłem prawym przyciskiem myszy notatnik, który chcę udostępnić, a następnie wybrałem Właściwości.

Annotation10

Pojawi się wyskakujące okienko. Kliknij Sharing and collaboration options:

Annotation11

Uruchamia się wersja internetowa Evernote i możesz wybrać, czy chcesz udostępniać ją osobom lub całemu światu:

Annotation12

Jeśli zaczniesz dzielić się ze światem, otrzymasz spersonalizowany adres URL, na który możesz wysyłać inne (np. www.evernote.com/pub/scottmcleod/shared). Mogą kliknąć odpowiednią notatkę i zobaczyć wszystko, co umieściłeś w publicznym notatniku. Całkiem fajnie!

Annotation20

Inna alternatywa: iAnnotate PDF

Poza tym, co Will zrobił, ja również eksperymenty z aplikacji PDF iAnnotate dla iPada. Chciałem sposób edytowania projektów dyplomowych, raportów online i białe księgi i inne dokumenty w formacie PDF. Chociaż aplikacja GoodReader (i być może wkrótce aplikacja iBooks?) Działa świetnie do przeglądania plików PDF, nie można ich edytować w aplikacji. Czytałem dobre rzeczy o iAnnotate i postanowił spróbować.

Miałem pewne problemy z uzyskaniem wstępnego dokumentów do iAnnotate. I w końcu zorientowali się jednak, że najlepszym sposobem na to jest, aby zsynchronizować go z folderu Dropbox. To działa całkiem dobrze (dla GoodReadera też!). Po otwarciu pliku PDF w iAnnotate masz do dyspozycji wiele narzędzi, w tym możliwość wyróżnienia, podkreślenia, wykreślenia tekstu, narysowania odręcznego i pozostawienia sobie wyskakującej notatki:

Annotation25

Mimo że iAnnotate nie daje możliwości synchronizacji ze stroną internetową, taką jak aplikacja Kindle, pozwala na wysyłanie adnotacji e-mailem (z dokumentem lub bez niego). Gdy podsumowanie adnotacji zostanie odebrane jako e-mail, wygląda to tak:

Annotation24

Ten tekst jest następnie wybierany, co oznacza, że można go wyciąć i wkleić do innych aplikacji. Zarządzanie dokumentami w iAnnotate jest bardzo proste, tak jak w przypadku aplikacji Kindle.

Refleksje i implikacje

Oto kilka myśli:

  • Możliwości to wszystko dla pracy naukowej są  nieograniczone. Będę korzystać z Kindle app czytać Literatura faktu Książki jak Clay Shirky w Poznawczy Nadwyżka i uchwycić cytaty i notatki, które moim zdaniem są ważne. Użyję iAnnotate PDF zrobić to samo dla tych dokumentów i raportów badawczych, które mam zawsze wykopaniu Internecie. Kiedy moi uczniowie przesłanie mi ich pisania, będę szybko przekonwertować te dokumenty do formatu PDF, a następnie móc wygodnie opisywanie dowolnego miejsca na moim iPadzie, bez konieczności podłączania do moich laptopów lub komputerów stacjonarnych. I tak dalej…
  • Uwielbiam mieć cały tekst z książki lub raportu, który moim zdaniem jest ważne – i tylko ten tekst – w jednym miejscu. To przeszukiwania, to można edytować, to moje. Nie więcej przeglądając strony starają się znaleźć coś. Nie więcej korzystania z wielu zakładek i post-it flagi. Szybkie wyszukiwanie i tekst Chcę tam jest.
  • Byłoby miło, gdyby można wyciąć i wkleić z Kindle app (zwłaszcza jeden dla PC) do innych aplikacji.
  • Pogo Stylus Sketchup – specjalny rysik do iPada, iPhone lub iPod Touch – jest warte każdego grosza, jeśli chodzi o adnotacji. Podświetlanie tekstu – szczególnie na iPadzie – to pestka w porównaniu z pomocą mojego (widocznie zbyt gruby) palec bo rysik ma mniejszą powierzchnię, a tym samym jest bardziej precyzyjne.

Annotation26

  • Jak cyfrowe adnotacji i udostępniania narzędzi stają się coraz bardziej wytrzymałe, staje się o wiele bardziej realne używać iPadów i innych urządzeń mobilnych zestawów komputerowych jako zamienniki książek i podręczników.
  • Na to, abym nigdy kupić Literatura faktu książki na papierze ponownie (chyba muszę).
  • Lubię pomysł będzie za zachorowania notatki off stronie internetowej Amazon i do Evernote. Jeśli iAnnote lub aplikacja iBooks lub inne czytniki e-book i narzędzi adnotacji również dostępne wersje online lub e-mail rozjaśnionych i notatek, zrobię to samo dla tych zbyt. W ten sposób nie będę musiał martwić się o szczególne własności formatach stają się przestarzałe. Teraz, jeśli Evernote nigdy nie wychodzi z mody, jestem w tarapatach!

To jest miejsce, w którym jestem teraz z tym wszystkim. Chociaż adnotacje cyfrowe za pomocą tych narzędzi nie są jeszcze tak gładkie, jak bym chciał, czerpię wiele korzyści z nowych możliwości, które mam.