Podstawy Medytacji Buddyjskiej

This is the translation. The original web-page (oryginalna strona): http://webspace.ship.edu/cgboer/meditation.html

Dr C. George Boeree 
Shippensburg University

Buddyzm zaczął zachęcając swoich lekarzy do udziału w smrti (sati) lub uważności, czyli opracowanie pełnej świadomości o was i wewnątrz was – czy osadzony w specjalnej pozycji, lub po prostu będzie o życiu. Jest to rodzaj medytacji, że sam Budda zaangażowany w pod drzewem Bodhi, i jest określany w siódmym etapie ośmiokrotnie ścieżki.

Wkrótce mnisi buddyjscy rozszerzony i sformalizowane swoje rozumienie medytacji. Podstawą dla wszystkich medytacji, jak to było zrozumiałe, nawet w pierwszych latach buddyzmie są Szine i Lagtong.

Szine jest często tłumaczone jako spokojnego spoczywania lub spokoju. To jest rozwój spokoju, który jest warunkiem koniecznym do dalszego rozwoju. Lagtong  jest wyraźne widzenie lub szczególnego wglądu i obejmuje intuicyjne poznanie cierpienia, nietrwałości i braku ego.

Dopiero po te formy były dopracowane ma udać się do kilku rodzajów ciężkich medytacji. Samadhi jest stężenie jednego lub spiczasty medytacja. Polega ona na intensywne skupienie świadomości.

Samadhi przynosi czterech dhyanas, co oznacza absorpcję. Budda odnosi się do samadhi i dhyanas w ósmym etapie ośmiokrotnie ścieżki i ponownie po jego śmierci. Dhyana jest renderowany jako Jhana w Pali, chan  po chińsku, Syna w koreańskim i Zen w języku japońskim, a nie w tych kulturach, stają się synonimem medytacji jako całości.


Podstawowe Medytacja
Najbardziej podstawową formą medytacji polega uczestniczy do czyjegoś oddechu.

Zacznij od prostego siedzi w fotelu, utrzymując plecy wyprostowane, jeśli możesz. Bardziej tradycyjne pozycje są pozycji lotosu, siedzącego na poduszce z każdej łapy po przeciwnej uda i jego odmiany, takie jak połowa lotosu (jednej stopy po przeciwnej udo, nawzajem przed przeciwnym kolano). Jest to trudne dla wielu ludzi. Niektórzy ludzie klękają, siedzi z powrotem na nogach lub na poduszce między ich nogami. Wiele używać ławę medytacyjne: klęczeć, a następnie umieścić trochę ławki pod swoim tyłu. Ale medytacja również odbywa się podczas stania, chodzenia powoli, leżącego na podłodze, a nawet w fotel!

Tradycyjnie, ręce są umieszczone luźno, dłonie w górę, jeden na drugim, a wraz z kciukami lekko dotykając. To się nazywa kosmiczną mudra, jedną z wielu symbolicznych stanowisk ręcznych. Może wolisz, aby położyć je płasko na udach, czy inny sposób, które można znaleźć wygodne.

Twój szef powinien być wyprostowany, ale nie sztywne. Oczy mogą być zamknięte, albo koncentruje się na miejscu na ziemi kilka stóp przed sobą, lub patrząc na swoje ręce. Jeśli znajdziesz się coraz senny, miej oczy szeroko otwarte!

Zaczynające medytujący są często zadawane liczyć oddech, na wydechu, aż do dziesięciu. Wtedy zaczynają z powrotem w jeden. Jeśli tracisz torze, po prostu wrócić do jednego. Twój oddech powinien być powolny i regularny, ale nie zmusił lub sztucznie kontrolowany. Wystarczy oddychać naturalnie i liczyć.

Kilka tygodni później, można zrezygnować z liczenia i spróbuj po prostu śledzić oddech. Skoncentrować się na to wprowadzając cię i wychodzenia ciebie. Najlepiej jest mieć świadomość, jak najpełniej całego procesu oddychania, ale większość ludzi skupić się na jednym aspekcie lub innego: uczucie chłodu, a następnie ciepło w nozdrzach lub powstania i upadku membrany. Wiele medytujący sugerujemy wyobrażając sobie wchodzenie i wychodzenie powietrza niewielki otwór o cal lub dwa poniżej pępka. Utrzymując swój umysł niżej na ciele często prowadzi do głębszej medytacji. Jeśli jesteś senny, a następnie skupić się wyżej, tak jak co nozdrza.

będzie nieuchronnie znaleźć się rozproszony przez dźwięki wokół ciebie i myśli wewnątrz. W drodze do ich obsługi jest je potwierdzić, ale nie przywiązują się do nich. Nie angażuj się z nimi. Tylko niech będzie, niech idą, a skupić się ponownie na oddech. Na początku może to być mądry drapać kiedy swędzenie i Wiggle, gdy pojawi się nieswojo. Później okaże się, że to samo skąpe uwagę, że używasz na myśli i dźwięków będzie współpracować z fizycznym uczuć, jak również.

Bardziej zaawansowaną formą medytacji jest shikantaza lub medytacja pustka. Tutaj nie po nic. Nie występuje koncentracja – tylko cichy uważność. Trzymasz swój umysł, jeśli byli gotowi na wszystko się stało, ale nie pozwól swojemu umysłowi przywiązać się do niczego. Rzeczy – dźwięki, zapachy, bóle, myśli, obrazów – po prostu dryfować i obecnie, jak chmury na lekkim wietrze. To jest mój własny ulubiony.

Wiele osób ma trudności z ich myśli. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do naszych umysłów nadpobudliwych, że ledwo zauważyć fakt, że są one zwykle ryk z działalności. Tak więc, kiedy po raz pierwszy siedzieć i rozmyślać, jesteśmy zaskoczeni przez wszystkich aktywności. Więc niektórzy ludzie uważają, że warto użyć trochę wyobraźni, aby pomóc im medytować. Na przykład, zamiast liczenia lub po oddechu, może wolisz, aby wyobrazić sobie spokojną scenę, może pływających w ciepłej lagunie, aż hałas umysłu uspokaja.

Medytować przez piętnaście minut dziennie, a może wcześnie rano, zanim reszta domu obudzi, albo późno w nocy, gdy wszystko się uspokoiło. Jeśli to zbyt dużo, zrób to raz w tygodniu, jeśli chcesz. Jeśli chcesz zrobić więcej. Nie denerwować. I nie dostać konkurencyjny, albo. Nie zaczynaj doczekać jakiegoś wielkiego wybuchu oświecenia. Jeśli masz wielkie myśli, dobrze. Zapisz je, jeśli chcesz. Następnie wróć do oddychania. Jeśli czujesz się silne emocje, wspaniałe. Następnie wróć do oddychania. Oddychanie jest oświecenie.

Ananda Sutta
Ananda, kuzyn, przyjaciel i oddany uczeń Buddy, gdy zapytałem go, czy nie było jednego konkretnego jakość trzeba pielęgnować, które najlepiej przynieść jednego pełnego przebudzenia. Budda odpowiedział: Będąc świadomy oddechu.

„To jest przypadek, gdy mnich, udała się na pustyni, w cieniu drzewa lub w pustym budynku, siada krzyżując nogi na krzyż, trzymając swoje ciało wyprostowany i ustawienie uważności na pierwszy plan. Zawsze pamiętać, że oddycha; pamiętając, że oddycha się.

„Oddychanie w długi, spostrzega, że ​​jest on długi wdech; lub wydech długi, spostrzega, że ​​jest on długi wydech. Lub oddychania w skrócie, spostrzega, że ​​jest on w oddychaniu w skrócie; lub krótki wydech, spostrzega, że ​​jest on krótki wydech. Szkoli się oddychać wrażliwe na całym ciele, a wydech wrażliwe na całym ciele. Szkoli się oddychać uspokojenie procesy organizmu oraz wydech uspokaja procesy organizmu.

„On uczy się oddychać wrażliwe uniesienia oraz wydech wrażliwe na zachwytu. Szkoli się oddychać wrażliwe na przyjemności, a wydech wrażliwe na przyjemności. Szkoli się oddychać wrażliwe na procesy myślowe, oraz wydech wrażliwe na procesy umysłowe. Szkoli się oddychać uspokojenie procesów psychicznych, a także wydech uspokajające procesów psychicznych.

„On uczy się oddychać wrażliwe na uwadze, i wydech wrażliwe na umyśle. Szkoli się oddychać w zaspokajaniu umysł oraz wydech spełniających umysł. Szkoli się oddychać w steadying umysł oraz wydech steadying umysł. Szkoli się oddychać uwalniając umysł oraz wydech uwalniając umysł.

„On uczy się oddychać w koncentrując się na niestałości oraz wydech skupiając się na niestałości. Szkoli się oddychać w koncentrując się na beznamiętności oraz wydech skupiając się na beznamiętności. Szkoli się oddychać w koncentrując się na zaprzestanie oraz wydech skupiając się na zaprzestanie. Szkoli się oddychać w koncentrując się na zaniechanie oraz wydech skupiając się na zaniechanie.”

(Dostosowane z Saṃyutta Nikayi 54.13,)


Przeszkody
Pięciu przeszkód (nivarana) są głównymi przeszkodami w koncentracji.

1. Pożądanie zmysłowe (abhidya)

2. Złej woli, nienawiści lub złości (pradosha)

3. Lenistwo i ospałość (styana i middha)

4. Niepokój i zmartwienie (anuddhatya i kaukritya)

5. Wątpić (vichikitsa) – wątpliwości, sceptycyzm, niezdecydowanie, lub niezdecydowanie, bez chęci go wyleczyć, bardziej podobny do wspólnej idei cynizmu lub pesymizmu niż otwartości i chęci dowodów.


Dla bardziej oryginalne sutr buddyjskich medytacji, zobacz następujące tematy:


Zasoby

Snelling, John (1991). Buddyjski Handbook. Rochester, VT: Inner Traditions.

Rahula, Walpola (1959). Co nauczał Budda. NY: Grove Press.

Gard, Richard (1962). Buddyzm. NY: George Braziller.

Encyklopedia Filozofii Religii i Wschodniej (1994). Boston: Szambali.

CD Encyclopaedia Britannica (1998). Chicago: Encyclopaedia Britannica.