Polityka imigracyjna

This is the translation. The original web-page (oryginalna strona): http://walterewilliams.com/politics-of-immigration/

Walter E. Williams bio photo

Walter E. Williams

Profesor ekonomii

Oto kilka łatwych pytań dotyczących imigracji – odpowiadających prostym „tak” lub „nie” – możemy zapytać każdego Amerykanina o dowolny polityczny pas: Czy wszyscy na świecie mają prawo do życia w Stany Zjednoczone Ameryki? Czy Amerykanie mają prawo, poprzez swoich wybranych przedstawicieli, decydować, kto ma prawo wyemigrować do swojego kraju i na jakich warunkach? Wierzę, że większość Amerykanów, nawet dziś ludzie z otwartymi granicami, odpowiedzieliby „nie” na pierwsze pytanie i „tak” na drugie.

W tej wizji nie ma nic nowego. Amerykanie utrzymywali ten pogląd w całej naszej historii, w czasach, gdy przepisy imigracyjne były bardzo restrykcyjne i kiedy byli bardziej zrelaksowani. Tucker Carlson, gospodarz „Tucker Carlson Dzisiejszej nocy” Fox kanał informacyjny, daje nam interesującą lekcję historii o imigracji na Uniwersytecie Prager (http://tinyurl.com/ydylykfk). Było to spowodowane obserwacją grupy protestujących, którzy potępiali politykę imigracyjną prezydenta Donalda Trumpa. Machali meksykańskimi flagami i krzyczeli: „Sí, se puede!” („Tak, możemy!”)

Bez wiedzy protestujących wyrażenie „Sí, se puede” było słowem Cesara Chaveza. Kiedy Chavez, założyciel związku zawodowego Zjednoczeni robotnicy rolni, użył wyrażenia „Tak, możemy”, miał na myśli coś zupełnie innego: „Tak, możemy” zapieczętować granice. Nienawidził nielegalnej imigracji. Chavez wyjaśnił: „Dopóki mamy biedny kraj graniczący z Kalifornią, wygranie strajków będzie bardzo trudne.” Dlaczego? Rolnicy są skłonni zatrudnić nielegalnych imigrantów tutaj nielegalnie. Chavez miał sprzymierzeńców w proteście przeciwko zatrudnianiu nieudokumentowanych pracowników i pobłażliwym egzekwowaniu przepisów imigracyjnych. Jednym z jego marszów protestacyjnych był senator demokratyczny Walter Mondale i długoletni adiutant Martin Luther King Jr., ks. Ralph Abernathy.

Pokojowy protest nie był jedynym narzędziem Chaveza. Wysłał członków związku na pustynię, by zaatakowali Meksykanów, którzy próbowali wkraść się do kraju. Pobili Meksykanów łańcuchami i batami z drutu kolczastego. Nieudokumentowani imigranci, którzy pracowali podczas strajków, zabili swoje domy i spalili samochody. Nawiasem mówiąc, Chavez pozostaje lewicowym bohaterem. Prezydent Barack Obama ogłosił swoje urodziny pamiątkowym świętem federalnym, oficjalnym dniem wolnym w kilku stanach. Wiele budynków i ośrodków studenckich na kampStany Zjednoczone Amerykich uniwersyteckich i dziesiątki szkół publicznych nosi imię Cesar Chavez.

Demokraci od dawna sprzeciwiają się zarówno legalnej, jak i nielegalnej imigracji. W 1975 roku kalifornijski rząd Jerry Brown sprzeciwił się wietnamskiej imigracji, mówiąc, że państwo ma dość biednych ludzi. Dodał: „Jest coś dziwnego w powiedzeniu „Przyprowadźmy 500 000 więcej ludzi”, gdy nie możemy zająć się 1 milionem (Kalifornijczyków) bez pracy”.

W przemówieniu Stan Unii z 1995 r. Prezydent Bill Clinton powiedział: „Wszyscy Amerykanie… słusznie niepokoi duża liczba nielegalnych cudzoziemców wjeżdżających do naszego kraju. Miejsca pracy, które mogą zajmować, mogłyby w przeciwnym razie zajmować obywatele lub legalni imigranci. Służba publiczna, z której korzystają, nakłada obciążenia na naszych podatników. ”W wydaniu z 1994 r. „Stań twarzą w twarz z narodem” CBS senator Dianne Feinstein, D-Calif., Oświadczyła: „Kontrola graniczna jest obowiązkiem federalnym. Po prostu nie egzekwujemy właściwie naszych granic. W moim stanie masz około 2000 osób dziennie, nielegalnie, którzy przekraczają granicę. Teraz daje to około 2 milionów ludzi, którzy rywalizują o mieszkania, którzy rywalizują o przestrzeń klasową.” Dodała: „W 1988 roku na Medicaid było około 3000 osób. Obecnie jest ponad 300 000 (ludzi na Medicaid) nielegalnych cudzoziemców. To stwarza oczywiste problemy.”

Tucker Carlson ma czteroczęściowe wyjaśnienie zmieniającego się stanowiska Partii Demokratycznej w sprawie nielegalnej imigracji. Mówi: „Po pierwsze: według ostatnich badań z Yale w Stanach Zjednoczonych żyje co najmniej 22 miliony nielegalnych imigrantów. Po drugie: Demokraci planują nadać wszystkim obywatelstwo. Przeczytaj platformę partyjną Demokratów na 2016 rok. Po trzecie: badania pokazują, że zdecydowana większość wyborców po raz pierwszy głosuje na demokratów. Cztery: największe osuwisko w amerykańskiej historii prezydenckiej to tylko 17 milionów głosów. Zrobić matematykę. Wypłata dla Demokratów: stała większość wyborcza w najbliższej przyszłości. Jednym słowem: moc”.

Walter E. Williams jest profesorem ekonomii na George Mason Uniwersytet. Aby dowiedzieć się więcej na temat Waltera E. Williamsa i przeczytać opisy innych twórców i rysowników Syndykat twórców, odwiedź stronę Syndykat twórców na stronie www.creators.com.


© 1999-2018 Walter E. Williams.