Tropikalne lasy deszczowe

This is the translation. The original web-page (oryginalna strona): https://php.radford.edu/~swoodwar/biomes/?page_id=100

Wstęp:  Tropikalny las deszczowy jest ziemia najbardziej skomplikowane BIOME zarówno pod względem struktury i różnorodności gatunkowej. Występuje w optymalnych warunkach uprawy: obfite opady i ciepło przez cały rok. Nie ma roczny rytm do lasu; raczej każdy gatunek ewoluował własne kwitnienia i owocowania sezony. Światło słoneczne jest głównym czynnikiem ograniczającym. Różnorodne strategie okazały się skuteczne w walce, aby osiągnąć światło lub dostosować się do niskiego natężenia światła pod okapem.

Klimat:  (Af i Am rodzaju klimatu Koeppen’S) Średni miesięczny temperaturach powyżej 64° F; wytrącanie często przekraczających 100 cali rocznie. Zwykle jest krótki sezon zredukowanego opadów. W obszarach monsunowym, istnieje realne pora sucha, ale to więcej niż skompensowane z obfitych opadów reszta roku.

Roślinności:  pionowe rozwarstwienie trójwarstwowej drzew wynika. Warstwy te zidentyfikowano jako A, B i warstwy C:

Warstwa: the emergents. Szeroko rozstawione drzewa 100 do 120 stóp wysokości i z parasola w kształcie daszków wystają ponad ogólnym czaszy lasu. Ponieważ muszą zmagać się z wiatrem suszenia, one mają małe liście i niektóre gatunki są DECI duous podczas krótkiej porze suchej.
Warstwa B: zamknięty czasza 80 stóp drzew. Światło jest łatwo dostępna w górnej części tej warstwy, ale znacznie zmniejszona poniżej.
Warstwa C: a zamkniętym czasza 60 stóp drzew. Jest mały ruch powietrza w tej strefie, a co za tym idzie wilgotność jest stale wysoka.
Krzew/warstwa drzewko: mniej niż 3 procent światło rozpraszane na szczycie korony drzew przechodzi do tej warstwy. Aresztowany wzrost jest charakterystyczny dla młodych drzew zdolnych do szybkiej fali wzrostu, gdy przerwa w baldachim nad nimi otwiera.
Warstwa parceli: rzadki wzrost roślin. Mniej niż 1 procent światła, które pada na górną część lasu przenika do dna lasu. W takiej ciemności niewiele zielone rośliny rosną. Wilgoć jest również zmniejszona przez korony powyżej: jedna trzecia wytrącania przechwytywane zanim dotrze ona do gruntu.

Formy rozwoju: Różne growthforms stanowią strategie dotarcia światła słonecznego:

  • Narost: tak zwane powietrze rośliny rosną w gałęzi w wysokich drzew, stosując kończyny jedynie do wsparcia i wydobywania wilgoci z powietrza i zatrzymując stałą liści spadaniem i pyłu przez wiatr. Bromelii (ananasowatych) są szczególnie bogate w Neotropiku; rodzina storczyków jest szeroko rozpowszechniony we wszystkich trzech formacjach tropikalnych lasów deszczowych. Jako pokaz względnej oschłości narażonych oddziałów w wysokiej baldachim, epifityczne kaktusy występują również w obu Amerykach.
  • Liany: winorośli drzewiastych rośnie gwałtownie w górę pni drzew, gdy nie jest to tymczasowa przerwa w czaszy i kwiatów i owoców w szczytach drzew warstw A i B. Wiele z nich jest krótkotrwały.
  • Wspinacze: zielony łodygach roślin, takich jak Philodendron, które pozostają w understory. Wielu wspinaczy, w tym przodków udomowionych bataty (Afryka) i słodkich ziemniaków (Ameryka Południowa), Filia odżywczych w bulwach i korzeniach.
  • Stranglers: te rośliny zaczynają życie jako epifity w baldachim i wysłać swoje korzenie w dół do dna lasu. Rodzina rys jest dobrze reprezentowana wśród Stranglers.
  • Heterotrofy: Rośliny nie mogą żyć fotosyntetyzujące na dnie lasu.

1. Pasożyty czerpią składniki odżywcze poprzez wykorzystanie korzeni lub łodyg fotosyntezy species.Rafflesia Arnoldi, pasożyt korzeniem liany, ma największy kwiat na świecie, więcej niż trzy stóp średnicy. Produkuje zapach podobny do gnijącego mięsa, aby przyciągnąć owadów zapylających.
2. Saprofitów czerpią składniki odżywcze z gnijącej materii organicznej. Niektóre storczyki zastosować tę strategię wspólnego na rozwój grzybów i bakterii.

Wspólne cechy tropikalnych drzew: gatunki tropikalne często posiadają jedną lub więcej z następujących cech nie widziałem w drzewach wyższych szerokościach geograficznych.

  • Przypory: wielu gatunków mają szerokie, drzewiastych kołnierzy podstawy pnia. Uważa się, że pierwotnie wesprzeć drzewo, obecnie uważa się, że przypory kanał przepływowy macierzystych i jego rozpuszczonych substancji odżywczych do korzeni.
  • Duże liście są powszechne wśród drzew warstwy C. Młode osobniki drzew przeznaczonych do B i A warstwy mogą mieć również duże drzewa. Gdy osiągnie baldachim nowe liście będą mniejsze. Duża powierzchnia liści pomaga przechwycenia światło w słońcu nakrapiany niższych warstw lasu.
  • Kroplówka wskazówki ułatwiają odprowadzanie wody opadowej od liścia do promowania transpiracji. Występują one w dolnej warstwie, a wśród gatunków Sadzonki warstwy powstającej (warstwy).

Inne cechy odróżniające tropikalne gatunki drzew z tych umiarkowanych lasach to
wyjątkowo cienką kory grubości często tylko 1-2 mm. Zazwyczaj bardzo gładka, chociaż czasami uzbrojony w kolce lub ciernie.
Kaulifloria rozwój kwiatów (a więc owoce) bezpośrednio z pnia, a nie na końcach gałęzi.
Duże mięsiste owoce przyciągają ptaki, ssaki, a nawet ryby jako czynniki rozproszenia.

Gleby: oxisols, niepłodne, głęboko wyblakły i surowo wyługowane, które rozwinęły się na starożytnych tarcz Gondwany. Szybki rozpad bakterii zapobiega gromadzeniu się próchnicy. Zawartość tlenków żelaza i glinu przez laterization tokiem daje oxisols czerwone zabarwienie, a czasami powoduje osady Minable (na przykład boksyty). Na młodszych podłoży, zwłaszcza pochodzenia wulkanicznego, gleby tropikalne mogą być bardzo płodne.

Subklimaxes: społeczności Wyraźne (Varzea) rozwija się na obszarach zalewowych. Dżungle mogą linii rzek, gdzie światło słoneczne przenika wszystkie warstwy lasu. Gdzie lasy dawna wyczyszczone i laterites opracowali spowodować sezon uwilgotnienia z Strate sub, tropikalne palmy murawy i sawanny występują.

Fauna:  życie zwierząt jest bardzo zróżnicowany. Wspólne cechy znalezione wśród ssaków i ptaków (i gadów i płazów, zbyt) obejmują dostosowania do nadrzewny życia (na przykład, chwytne ogony małpy Nowego Świata), jasne kolory i ostre wzory, głośny wokalizy, ciężkie i diety na owoce.

Dystrybucja biome:  tropikalnych lasów deszczowych znajduje się pomiędzy 10° a 10° NS szerokość na wysokości poniżej 3000 stóp. Istnieją trzy główne, dysjunktywnej formacje:

Neotropical (Amazonia w Ameryce Środkowej)

Afrykańska (Zair Umywalka z odstający w Afryce Zachodniej, również wschodnim Madagaskarze)

Indo Malezji (zachodnie wybrzeże Indii, Assam, południowo-wschodniej Azji, Nowej Gwinei i Queensland, Australia.

Kompozycja gatunków, a nawet rodzajów i rodzin są różne w każdym. Różnią się one również z gatunku umiarkowanych lasów. Różnorodność gatunkowa jest najwyższa w obszernej neotropical lasu; sekund w silnie rozdrobnionym tworzenia indo-Malezji; a najniższa w Afryce. Gdzie 5 do maksymalnie 30 gatunków drzew dominacji zakładowego w Płn Broadleaf las liściasty, nie może być od 40 do 100 różnych gatunków w jednym hektarze lasu tropikalnego. Tropikalne gatunki roślin i zwierząt, zarówno często HAV obszary dystrybucyjne e bardzo ograniczona.