Z ich umysłach: Życie i Odkrycia 15 Wielkich informatyków

This is the translation. The original web-page (oryginalna strona): https://cs.nyu.edu/cs/faculty/shasha/outofmind.html

small cover image

Informatyka jest jednym z najważniejszych czynników kształtujących dzisiejszym społeczeństwie i przyszłości, ale jest to jeden z najmniej rozumianych. Która dokonała kluczowych przełomów i jak oni to robią?

Z ich umysłach wprowadza czytelników do 15 planety czołowych naukowców komputerowych, w tym ośmiu laureatów Nagroda Turinga, Nagrodą Nobla Computing. Naukowcy ujawniają się w fascynujących anegdot o swoich wczesnych inspiracji i wpływów, ich wkład w informatyce i ich myśli na jej wybuchową przyszłości.

Cathy LazereDlaczego napisał książkę?Dennis Shasha

Wyobraźcie sobie odwiedzenie Isaac Newton w 1690 roku może poprosić o jego poglądów na temat sił bezwładności i mógłby powiedzieć swoje wspomnienia z życia na wsi w Woolsthorpe. Jest przywilejem rozmowy z żywym Isaac Newtonów Informatyki, który zainspirował nas do pisania z ich umysłów.Co Krytycy mówią ….

Z ich umysłach: życie i odkrycia 15 wielkich informatyków  Dennis Shasha i Cathy Lazere jest fascynujący zbiór profili i wywiadów … Informatyka w nowoczesnej formie sięga tylko do 1930 roku, a większość z pionierów są wciąż żywe , To tak, jakby można było mówić o Euclid, Archimedesa i Galileo.

-LR Shannon, „historii cyfrowej”  The New York Times, Times sekcji Nauka, wtorek, 29 sierpnia 1995

Chciałbyś stać lub spłodzić, świat zmienia informatyk? Nie ma żadnych twardych i mocnym tajemnice sukcesu, ale sądząc z krótkimi biografiami występujących w tej książce, geniuszy komputerowych są sceptyczni, ale tolerancyjny, nowoczesny i fun-loving, przedwczesne jak uparty, niezależny do punktu bycia kłopot decyzji. Don Knuth, pionier w algorytmach komputerowych, w ósmej klasie Znaleziono 2000 więcej rozwiązań do batonika Maker słowo grze niż istniała myśl producent; Daniel Hillis, założyciel masowe przetwarzanie równoległe, zaprojektowanych zabawek dla Miltona Bradleya, podczas gdy uczestniczy MIT stwarzanie problemów? Tak, jeśli obejmuje władzę twitting, za wynalazcę FORTRAN, John Backus, nienawidził szkoły tak bardzo, że oblał zajęcia, podczas gdy Alan C. Kay, deweloper programowania obiektowego, został zawieszony z Brooklyn Technikum za niesubordynację …. Dennis Shasha i Cathy Lazere Napisałem przyjazny i pouczający przewodnik grupy naukowców, którzy – czy zdajemy sobie sprawę, czy nie – w znacznym stopniu ukształtował świat bierzemy za pewnik.

-Chris Goodrich, Book Review  The Los Angeles Times, w niedzielę, 12 listopada 1995


Z ich umysłach  jest klarownie napisane konsekwentnie ciekawe, pełne pięknych spostrzeżeń, przykłady i historie, i ogólnie inspirujące. Ponadto, wiele zabawy.

-David Gelernter, profesor informatyki, Yale University, autor  światów lustrzane  i  1939: The Lost World of Fair.


Sam zobacz

Mamy zaczerpnięty ze wstępu i początki czterech rozdziałów, aby dać Ci smak, co jest w tej książce.


Mała próbka anegdot


Jak zamówić kopię?

Aby zamówić przez telefon: (USA i Kanada) 1-800-777-4643; (Inne Ameryk, Europy i Afryki) (49) 30-82-071, urząd Berlin; i (Azja i Australia) (852) 72-73-96-98, biuro w Hongkongu.

Aby zamówić przez e-mail z USA, Kanady i Meksyku. ,

Aby zamówić przez e-mail od nigdzie indziej. ,

Co określić w zarządzeniu

  • Z ich umysłów życiu i odkryć 15 świetnych informatyków  Dennis Shasha i Cathy Lazere.
  • ISBN: 0-387-97992-1
  • Data publikacji: sierpień 1995.
  • Wydawca: Copernicus / odcisk Springer-Verlag, New York, Inc./175 / Fifth Avenue New York, New York 10010
  • Sugerowana cena detaliczna: $23 (USA) $33 (Kanada) komentarze są mile widziane. Proszę wysłać je do [email protected].