Życie Buddy Rozdział 2: Narodziny Buddy

picture by Jaclyn Allavie
Królowa Maya śniło, że była prowadzona przez chmurę w wielkim pałacu w niebie. Rysowanie przez Jaclyn Allavie Eleanor Roosevelt College (UCSD), klasa 2009, za zgodą

This is the translation. The original web-page (oryginalna strona): http://pages.ucsd.edu/~dkjordan/scriptorium/fortwo/BudBio-02.html

Kapilawastu została rządził przez króla klanu Gautama z Szakja (Sakya) plemienia Nazywał się Shuddhodana (Suddhodana). Jego żona została nazwana Maya (Maya), co oznacza „złudzenie”. Mimo, że był żonaty dwa na raz, królowa Maya pozostała dziewicą.

Pewnego dnia anioł spojrzał na ziemię i zobaczył, że to było pełne cierpienia, i wiedział, że nadszedł czas, aby wysłać dziecko się Budda, którzy mogliby uczyć ludzi tak, aby uniknąć cierpienia. Niektórzy mówią, że przyszły budda, już bodhisattwa, czekał w Tushita (Tusita) lub „szczęście” niebo, gdzie bodhisattwów czekać stać buddów, i że, patrząc w dół, Budda przyszłości, wybrany idealny rodziców o swoim następnym wcieleniu.

Dlatego pewnego dnia królowa Maya śniło, że była prowadzona przez chmurę w wielkim pałacu w niebie, gdzie biały słoń magiczny sposób wszedł w jej stronę.

 

picture by Katy Smith
Ona wydał go stojąc pod drzewem posiadających oddziałów z jego prawej strony. Rysunek Katy Smith, Eleanor Roosevelt College (UCSD), klasa 2010, za zgodą
picture by Lan-Anh Pham
Mówi się, że urodził się z biodrze na łożu z kwiatów lotosu. Rysowanie przez Lan-Anh Pham, szóstego College (UCSD), klasa 2011, za zgodą

Jakiś czas po tym dziwnym śnie, zdała sobie sprawę, że miała zajść w ciążę. Kiedy ona była w ciąży przez dziesięć miesięcy i nadszedł czas porodu, otrzymała zgodę króla do powrotu do swojego rodzinnego miasta na dostawę. Że miasto nazwano Devadaha i było rządzone przez jej ojca, króla Anjana (Anjana).

Na granicy, gdzie terytorium Kapilawastu przylega terytorium Devadaha był piękny obszar nazywany Lumbini (Lumbini) ogrodowe,  
około 15 mil od Kapilawastu, gdzie ludzie z obu światów roczne połączone w obchodach wiosennych pod gigant Shala (Sala) drzewa, Shala był gatunek znany z wielkiej urody, jej silną tarcicy oraz jej pachnących kwiatów i kadzidła, a więc to doskonałe miejsce dla przyjaznych uroczystości.

picture by Brianna Lee
Dwa strumienie wody wlewa się do ziemi w złotym zbiorniku. Rysowanie przez Brianna Lee, Thurgood Marshall College (UCSD), klasa 2010, za zgodą

Kiedy Maya osiągnął Lumbini Garden, zatrzymała się na odpoczynek. Niektórzy mówią, że była 5 dni w tygodniu od 15. dnia 6 miesiąca roku przez miejscowego kalendarza, inni 8 dnia czwartego miesiąca. Jest obchodzony w Chinach między nimi: w 5. miesiąca księżycowego. Rok jest również jasne. Niektórzy uczeni twierdzą 563 pne, ale Buddyjska tradycja umieszcza go wcześniej, a niektóre dowody wskazują datę około 500 pne.

Królowa Maya nie osiągnął Devadaha. To było w Lumbini Garden że dostarczone jej dziecka. I mówi się, że wydał go stojąc pod drzewem Shala trzyma gałąź z jej prawej strony, i że urodził się z prawym biodrze na łożu z kwiatów lotosu. I mówi się również, że dwa strumienie wody wylany na ziemię w złotym basenie, które powstały od podstaw tak, że nowo narodzone dziecko może być kąpane.

On już miał postać małego dziecka, a nie dziecko, a może już chodzić, a on nie wiedział o jego wcześniejszych wcieleń na tej ziemi. Przeszedł przez siedem kroków, pozostawiając siedem stopom wydruki gdzie Wszedł. Mógł już mówić wieloma językami i miał głos lwa. Oświadczył, że znajdzie zbawienie.

picture by Sara Buchner
Przeszedł przez siedem kroków, pozostawiając siedem stopom wydruki gdzie Wszedł. Rysunek Sara Buchner, szóstego College (UCSD), klasa 2010, za zgodą

Daleko na południowym wschodzie, w pobliżu Rajgaha (Rājgṛha), stolicy Magadha, w pobliżu Bodhgaja (Bodhgaja, nowoczesny Gaya) w północnych Indiach, był las drzew papai, zwany Papaya Forest, który został powołany także Las umartwienia bo asceci praktykowali wyrzeczenia tam.

W chwili narodzin Buddy w Lumbini Garden, drzewo figowe nagle wyrosły w lesie umartwienia. Drzewo figowe był przeznaczony do schronu Budda kiedy osiągnął oświecenie i figowce tego rodzaju są znane jako oświecenia (Bodhi) Drzewa od wieków.

Królowa Maya i mały książę, a następnie powoli ruszyli z powrotem do Kapilawastu, gdzie król otrzymał wiadomość o narodzinach syna z wielką radością.