Życie Buddy Rozdziale 3: Śmierć Królowej

This is the translation. The original web-page (oryginalna strona): http://pages.ucsd.edu/~dkjordan/scriptorium/fortwo/BudBio-03.html

Nie daleko od Kapilawastu żył pasmo wyrzeczeń mędrców praktykujących religijnych, a wśród nich była bardzo podeszłym wieku jeden nazwany Asita, który był znacznie przestrzegane przez wszystkie królestwa i który był nauczycielem króla Suddhodana w długiej przeszłości. Kiedy Asita dowiedział się, że książę urodził, udał się do pałacu. Tam, widząc, że dziecko było dość niezwykłego, zarówno on uśmiechnął się radośnie i uronić łzę. Wyjaśnił zaskoczonego króla Shuddhodana że dziecko pewnego dnia stać się wielkim nauczycielem, ale sam Asita nie żyją wystarczająco długo, aby uczyć się z nim.

picture by Austin Scheiwe
Przeszedł przez siedem kroków, pozostawiając siedem stopom wydruki gdzie Wszedł. Rysowanie przez Austin Scheiwe Eleanor Roosevelt College (UCSD), klasa 2009, za zgodą

Gdy książę miał pięć dni, król Shuddhodana nazywa w swoich mędrców dać mu trafny nazwę. Są wybrany Siddhartha (Siddhartha), co oznaczało coś w stylu „sukces we wszystkim, co odbywa się z odwagą” lub „ten, który osiąga swój cel”. I, ​​mówiąc swój majątek, ale przewiduje się, że jeśli miałby zostać królem, mógłby stać się wielki i tylko król. Ale powinien stać się ascetą, mógłby stać się Buddą. Jeden młodszy jasnowidz dodał, że kiedy dorastał, książę Siddhartha był pewien zrezygnować z tronu, zostawić swoją rodzinę, doświadczyć Wielką Oświecenie (maha-Bodhi), i stać się największym nauczycielem religijnym na świecie.

Będąc największym nauczycielem religijnym na świecie brzmiało dobrze, ale w rzeczywistości wszyscy ludzie mieli nadzieję, że książę zamiast wyrosnąć mądry król. Tak, oczywiście, tak króla Shuddhodana. On z pewnością nie pragną mieć syna opuścić rodzinę i stać się nauczycielem religijnym. Miał nadzieję, że zostanie królem, to dzieci ojciec, i będzie kontynuować linię królewską.

Dwa dni później książę otrzymał jego imię, królowa Maya nagle zachorował i zmarł. I wszystko królestwo płakał, bo był pierwszym wśród królewskich żon.

Książę został oddany do prowadzenia siostrą matki, również żony króla Shuddhodana. Została nazwana Maha-Prajapati (Mahāprajāpatī) i podniosła chłopca jak ona by jej własnego syna. A to, jak doszło do tego, że książę Siddhartha nigdy nie wiedział, twarz jego własnej matki.