Lazarus/Delphi/Programowanie Poradniki

This is the translation. The original web-page (oryginalna strona): http://sheepdogguides.com/tut.htm

Szuka pomocy jak zrobić konkretne rzeczy w Delphi, Pascal lub Łazarza?  Masz odpowiedniego miejsca! Zapraszam do korzystania z tych samouczków w kursach programowania, ale kredyt źródła będą mile widziane. Skoro o tym mowa … dodaje była wielka pomoc dla mojego własnego programowania: ‘Borland Delphi How-To’ z Grupy Waite, przez Frerking, Wallace, ISBN 1-57169-019-0 Niddery. Jego podejście dostosowane do moich potrzeb, i pomógł zainspirować formę tych tutoriali: większość są samowystarczalne wyjaśnienia jak wykonać konkretne zadanie lub użyć konkretnego składnika języka.

Najpierw złapać Lazarus … lub Delphi! I teraz wolą Łazarza, ponieważ jest wolny i tworzy aplikacje dla wielu platform. Muszę jeszcze spotkać coś Lazarus nie może zrobić, że Delphi dało. Łazarz był moim głównym językiem programowania od July 2011. Uzyskanie kopię Delphi nie jest tak proste, jak to było kiedyś, ale mam nadzieję, że nadal można to zrobić, jeśli chcesz poznać alternatywę dla Łazarza.

 

Lazarus- Wszystko używam teraz, z wyjątkiem utrzymania starszych aplikacji

Łazarz jest bardzo podobny do starszego, RAD handlowej, Delphi. Można pracować w systemie Windows w systemie Linux lub Mac OS. Można skompilować kod do tworzenia aplikacji dla systemu Windows, Linux lub Mac. A tak w ogóle, to może sprzedać  kod w ten sposób utworzony. (Patrz strony Lazarus dla „drobnym drukiem” o tym.)

Od kilku lat, wszystkie moje nowe prace zostały wykonane z Łazarza. Wiele rzeczy wyjaśnione na moim Delphi stron „pracy” pod Łazarza. Ponadto, mam kilka tutoriali Lazarus dla Ciebie. (Powstały one po tym jak przeniósł się z Delphi. Nie pisałem nowy samouczek Dlephi przez jakiś czas. (Ale nadal „maintian” starych.)

Zacząłem pracę gruntowne moje tutoriale Delphi, opisywanie ich wskazań wszystkiego, co nie jest całkiem to samo w Łazarza. Jeśli próbujesz zrobić Łazarza z jednym z moich tutoriali Delphi, a to nie jest dobrze,  proszę napisać i powiedzieć, które poradnik użytkownik pracuje z …. Będę go przenieść się mój „dodawania komentarzy do tego” listy! Ja również rozpoczął  kilka Lazarus konkretne tutoriale.

Brower przyjaznych stron internetowych

Dążę aby moje strony przeglądarka obsłudze. Uczynić okno przeglądarki tak szeroka, jak ty chcesz. Tekst popłynie ładnie. Łatwiej jest czytać w wąskim oknie … a reszta ekranu będzie wolny dla Delphi lub Lazarus swoją pracę! Przytrzymaj klawisz sterujący („CTRL”) i naciśnij znak plus, znak minus, lub zero, aby zmienić rozmiar tekstu w Firefoksie i innych dobrych przeglądarek. Ten i kolejny dobry wskazówkę wyjaśnione na mojej mocy przeglądania strony!

Istnieje więcej notatek na dole strony o innych ofert, mojej filozofii redakcyjnej, przycisk do mnie e-mail oraz wyszukiwarka pomogą Ci znaleźć rzeczy w moim miejscu.

Dla odrobiny zabawy, zobaczyć mój pokaz pisania Delphi- jak aplikacje z niczym więcej niż  Open Office!

Wybaczyć trochę bezczelność? Przyszedłeś tu, mam nadzieję, na Łazarzu, Delphi lub Pascal samouczków. Tuż przed wyjazdem do nich, zapraszam do rozważenia kilka stron, jakie wytwarzane próbując przekonać, że za darmo, bazy wieloplatformowy wbudowany w Open Office, zwany „Base”, lub „ooBase”, jest godna Państwa uwagę.

Zobacz także: Delphi  Przedmiot :

W nawiązaniu do moich długoletnich Delphi samouczki (Spis treści poniżej), mam serię esejów, które pomogą Ci stać się dobry programista Delphi, jeśli masz trochę czasu, aby pracować na swój sposób przez nich. Te samouczki można rozwiązać w dowolnej sekwencji Ci pasuje. Eseje o Delphi golfowe są najbardziej użyteczne, jeśli czytać w kolejności. Delphi przedmiotu Tabela Zawartość

 


Table of Contents, Delphi Pascal Instrukcje:

Delphi … ..

Poziom zero:
Pascal kurs: Jeśli nie są nowe tylko do Delphi, ale również nowy w programowaniu, może chcesz studiować Pascal trochę pierwszy! Jest to darmowy produkt, Pascalite, których można użyć do tego. Czego uczymy się z nim będzie wszystko to przyczynia się do uzyskania będzie łatwo z Delphi. Pierwsza praca z Pascal pozwala opanować jedną grupę zagadnień (co będzie miało znaczenia w programowaniu Delphi, zbyt) zanim walczyć z nimi, a niektóre kwestie, które są zaangażowane w dowolnym języku Windows. Strona o moim kursie informuje również, w jaki sposób (6/2007), aby uzyskać doskonałe Borland Turbo Pascal, też, co będzie pasować do niektórych potrzeb.

 

Chcesz się zabawić? Jeśli masz doskonałe, wolne, Open Office zainstalowany na komputerze z systemem Windows lub Linux, można pisać aplikacje podobne do wielu aplikacji w tym tutorialu! Mam produkowane trochę demo, składające się z jednego „dokument” dla wordprocessor Open Office, w ooWrite. Jeśli masz Open Office na komputerze i pobrać moją demonstrację, pojawi się „stronę” materiał „procesora tekstu” z przyciskiem, w polu edycyjnym, dwa pudełka Spin, a niektóre etykiety, na wyjściu. Widać manipulacji tekstu, okna komunikatów i arytmetyki. Prawie jak coś stworzonego z Delphi! Zabawa! (Szczegóły jak kontrole zostały wykonane „na żywo” są również podane.) (Demo został napisany dla wersji OO 2. Uważam, że te same rzeczy były możliwe w wersji 1.)

 

Poziom 1 Ćwiczenia:

First Class Zacznij tutaj: Ale nie zdziw się, aby znaleźć się w Lazarus tutorialu! Na tym poziomie, Delphi i Lazarus są niemal nie do odróżnienia. Ten poradnik został napisany Lazarus w lipcu 2011 roku, długo po mojej stronie poradnik Delphi był dojrzały. Delphi „Zacznij tutaj” został napisany przed Wiedziałem, co wiem teraz!
Kontynuuj tutaj Ale znowu, nie zdziw się, aby znaleźć się w Lazarus tutorialu! Jak to miało miejsce w poprzednim ćwiczeniu, ten poradnik Łazarz został napisany w lipcu 2011 roku, długo po mojej stronie poradnik Delphi był dojrzały. Tutoriale Delphi dla początkujących zostały napisane przed Wiedziałem, co wiem teraz!
(W tej chwili nie ma również pewien poziom 1 rzeczy w tutorialu Level 2 o nazwie „Dodawanie rzeczy do jednostki”)
Druga klasa „Zacznij tutaj” Dzieje kompletnym nowicjuszem przez pierwszego projektu, obejmuje punkty, które mają zastosowanie do każdego projektu i obejmuje kilka punktów o konwencjach stosowanych w innych samouczków.
Cały obraz Przegląd części każdego projektu Delphi. Jest to bardziej „filozoficzna”, mniej „jak”, niż większość moich tutoriali.
Podprogramów: Procedury i funkcje. Olejki cegiełki. Jest to ważny poradnik, a napisany w maju 2007 roku, kiedy jestem obok podejmowania niektórych błędów występujących we wcześniejszych tutoriali!
Dzięki czemu działa: Wskazówki i porady dotyczące debugowania. Także bardziej „filozoficzna”, mniej „jak”, niż większość moich tutoriali. (Patrz także informacje diagnostyczne Pascal Pascal w sekcji poniżej).
Polu edycji OnChange obsługi zdarzenia: Nie przejmuj się, jeśli używasz ten link i znaleźć się w Lazarus- ziemi. Chyba jestem bardzo mylić, co można zobaczyć w tutorialu będzie działać równie dobrze w Delphi, i pomóc w zrozumieniu zdarzeń i obsługi zdarzeń.

Poziom 2 Ćwiczenia:
Jak … ..  Zrób „beep” lub inne zakłócenia. 
Jak … ..  Blank monitor przez jej wyłączenie. 
Jak … ..  React do działania myszy użytkownika.

____________________________________
PROMOCJA!  >>> Przeczytaj ten jeden, kiedy stałeś się komfortowo z podejmowania pracy Delphi, przynajmniej do wytwarzania małych rzeczy. Jest to poradnik wyjaśniający sposób do pozostania za aplikacji rozwijają. Przedstawia „wykresów przepływu” dla środowisk zdarzeniami: diagram stanów. Ma źródłowego. Obejmuje ważnych ogólnych umiejętności, które pozwolą Ci przejść do  podejmowania rzeczy z projektem zamiast przez „kłuć i nadzieję”. Umiejętności te pozwalają wypełnić większe, bardziej niezawodne, projekty. Wzdłuż drogi, aplikacja wiertła i praktyka jest rozwijany, które mogą łatwo zostać przedłużony w coś użytecznego.
___________________________________

I teraz „zwykłych” Poziom 2 tutoriale ….

Spróbuj tego …  Napisałem to w maju 2011 roku … Po wielu latach korzystania z Delphi i pisać te tutoriale. Były moje pierwsze tutoriale „doskonały”? Nie! I postaram się je edytować jeden dzień, oczyścić bity rzeczy Dowiedziałem się później, nie były tak mądre. Ten poradnik powie Ci, jak coś zrobić … Ja się do tego … ale ma też kilka ważnych ogólne wskazówki dotyczące korzystania z Delphi, a na programowaniu w ogóle. Przedmiotem tutoriala jest stworzenie małą aplikację, która prezentuje wybrane losowo cytaty z pliku tekstowego notowań. Tutorial przychodzi z pełnym kodem źródłowym, kopię gotowego pliku .exe, a nawet zestaw próbek notowań do użytku. (Są w archiwum .zip, a link do pobrania jest w tutorialu).
Utrzymanie klient zadowolony … Jak program może określić Twojego życzenia użytkownika (Pt 1. Patrz także  Pt 2 , na poziomie 3). Ten poradnik jest dostarczany „poleca”: to sprawdzić, proszę, nawet jeśli życzenia ustalania użytkownika nie było najważniejsze, czego szukałeś?
Menu „O” strony i Quit opcję w menu …  Jak dodać je do projektu.
Magazynowanie danych pliku …  zapisu/odczytu plików danych z kodu źródłowego. Pierwsza część. Gdy jesteś zadowolony z materiałem w tym samouczku jest rozszerzenie go na poziomie 3. atypowe samouczków tutaj, że pochyla się ku dyskusji gotowego produktu więcej niż pokazujące budowę od podstaw.
Obsługa plików… Jak odczytać dane z plików na dysku, a następnie napisz do takich plików. (A długi samouczek)
Ponowne wykorzystanie projektu …  Krótki przewodnik budowania nowego projektu z wcześniejszej, podobnie, jeden.
Dodawanie rzeczy do jednostki …  Gdzie umieścić rzeczy. Rzeczy, które się liczą. Sprawy z zakresu.
Ten poradnik jest pełen dobrych rzeczy … ale bardzo zaniedbane, źle zorganizowana w tej chwili. Postaram się rozwiązać to, ale teraz: Zostaliście ostrzeżeni!
Syntax Notation …  jak odczytać ważne rzeczy.
Dowiesz się więcej z „help” plików Borland raz opanujesz informacje zawarte w tym poradniku.
Plik państwowe … Polecam przeczytanie tego krótkiego ogólne wiadomości na temat korzystania diagram stanów. Pomagają zachować jasny obraz tego, co próbujesz stworzyć. Schematy blokowe są dobre dla małych „rogach” Twojego projektu, ale ponieważ system Windows (Linux) są sterowane zdarzeniami, schematy są ograniczone w ich przydatności do zarządzania ogólny obraz.
Kompletny przykład …  został napisany w maju 2007 roku, i jest bardziej dopracowany niż niektóre z tych ćwiczeń. To staje się do powolnego początku, ale po to jest w toku, to zabierze cię dość szybko poprzez stworzenie czegoś większego niż typowego poziomu drugiego wniosku. Co on  robi  nie jest głównym punktem … Głównym punktem jest to, jak  aplikacja została zbudowana, z pustego formularza, pomyślał etapy, do gotowego dzieła. Aplikacja manipuluje ciągi znaków.
Parametry wiersza poleceń …  Proszę spojrzeć na to … to jest dość krótki. Zostanie pokazany sposób, aby osiągnąć niektóre z korzyści płynących z ini plików i rejestru … bez zakładając pisać rzeczy na systemach Twojego klienta.
Korzystanie ze składnika TTimer …  To nie tylko zostanie uruchomiony z wykorzystaniem ważny składnik, ale powinna również pomóc rozszerzyć swoje umiejętności do pracy z podstawowym zdarzeniami natury Windows. Ten poradnik został mocno edytowany 5/07 i  a)  jest polerowana i  b) obejmuje pewne  istotne  aspekty pisania programów Delphi. To nie jest łatwe ani krótki, ale jest  wysoce zalecane, jeśli jesteś gotów podjąć wysiłek, aby uczynić postęp! To nie chodzi tylko o składniku timera.
Przykład- Reading Skill Exerciser …  ten jest wyposażony w kompletny źródłowego, aby czytać. To ilustruje użyciu zdarzenie onchange w polu edycyjnym, aby reagować na działania użytkownika. Wykorzystuje również timer, aby wyświetlić listę słów na ekranie dla sposobności czytania na czas określony. Zastosowanie prostych bloków try … except jest również pokazany w obsłudze wyjątku EConvertError.
Zasady programowania i przewijania, GetTickCount, etc …  To również pochodzi z pełnego kodu źródłowego, aby czytać. To pokazuje, przewijania w działaniu, a także „digresses” do obejmować szereg punktów, takich jak ogólne procedury zagnieżdżenia (lub) funkcji zgłoszenia, z użyciem TabOrder i ustawiania umożliwia. Użyteczna GetTickCount dostaje wspomnieć też.
Użyj zdarzenia, Luke …  Ten poradnik rozpoczął jako wprowadzenie do sieci łańcuchowych, i czyni je wprowadzić. Jednakże, podczas gdy byłem w pracy na nim, że „odkryto” więcej niż ja wiadomo na temat korzystania z systemu operacyjnego zdarzeniami. Tutorial przedstawia również dobrze dobrego rozwoju przyrostową. Zalecany do wszystkich, nie tylko tych, którzy szukają pomocy w sieci łańcuchowych. Niezbyt długo. Prowadzi to także do jeszcze ważniejsze Level 3 tutorialu.

Poziom 3 Ćwiczenia:Sporo rzeczy przypisanych do tego poziomu nie są skomplikowane, ale oni umieścić tutaj i tak jak one nie były niezbędne do programowania Delphi w ogóle. Niektóre inne są również bardzo proste, ale przyjść bez większego wsparcia materiał instruktażowy.

 

Pierwsze aplikację do automatycznego skopiowania tekstu do schowka systemowego lub wklej rzeczy do aplikacji ze schowka: niezwykle krótki samouczek … ale „robi to co jest napisane na puszce”, a techniki są użyteczne. Jest to poziom 3 tylko dlatego, że te techniki nie są  zasadniczo  ważne, a także poradnik został napisany dla czytelników, którzy nie są nowicjuszami w Delphi. Tutorial jest faktycznie od mojego Lazarus tutoriale kolekcji, ale wierzę, że wszystko w nim działa w ten sam sposób w Delphi … ale muszę przyznać, że nie testowałem tego! Czy pisać i narzekać, jeśli się mylę; zapisz następna osoba kłopotów?
Korzystanie z plików INI, drukarka, jak wydarzenia pomocy, sprawdzanie poprawności danych sumy kontrolnej oraz różne „podstawy” Niezwykły poradnik. Duża (-ish) „realne” aplikacji, które napisałem, bo potrzebował, nie dlatego, że był przydatny do zilustrowania pewnych umiejętności programowania. Tutorial ma znacznie więcej, niż w niektórych znacznie mniej wyjaśnienia. Prawie nikt z zwykłym przedmuchu opisem kroku rozdmuchiwanie z dołu do góry rozwoju, na przykład.
Ponadto, jest to pierwszy! Chodzi o program  napisany przy użyciu Łazarza! Myślę, że wszystko w tutorialu stosuje się równie dobrze do pracy Delphi. Wcześniej (przed wrześniem 2012), zrobiłem kilka konwersji tutoriali Delphi, aby uczynić je „pracować” z Łazarza. (Not much „konwersja” potrzebne, co do zasady). Tutaj, po raz pierwszy, program, który został stworzony przy użyciu Łazarza, ale która ma lekcje dla programisty Delphi.
Przekazywanie danych do iz podprogramów. Jednostki zewnętrzne. Korzystanie zdefiniowane przez użytkownika rekordy, do „paczki” pewną liczbę wartości w jednej „paczce”. Z rozszerzeniem o tym, jak kod można umieścić w autonomicznych jednostek zewnętrznych, do ponownego użycia pomiędzy wieloma projektami. (Nie … Nie mam na myśli podejmowania składnik … coś prostszego, z mniejszymi konsekwencjami. Napisany w maju 2011 roku, a bardziej zwięzłe, bardziej wartościowe niż wielu,  jeśli trzeba umiejętności wyjaśnione. You „można zrobić bez” ale nimi .. jeśli zaczniesz używać techniki wyjaśnione tutaj, programowanie może stać się bardziej wytrzymałe, a może szybciej zakończyć projekty.
wosk na wosk off …  prosta aplikacja, z kodu źródłowego. nic nie robi strasznie sprytnie, ale pokazuje, jak proste i „czysty” aplikacja może być. Ta aplikacja została zbudowana na rzeczywistej rzeczywistym świecie wymagają, związane z moim udziałem w Pachube „Internet przedmiotów” projekt pośrednictwa dane. Ale ma inne aplikacje, a rzeczy do nauczenia użytkowników nawet nie Pachube. Napisany w styczniu 2011 roku, a warto przynajmniej przejrzeć, gdybym tak powiedzieć sobie!
Ten >>> * * oddaję wam! …  nie tylko do informacji o wielu formach, inteligentne wykorzystanie zdarzeń prowadzenia pojazdów mechanicznych zmian stanu i informacji o przejściu kontroli parametrów, ale także dlatego znaczy został napisany długo po większość materiał w miejscu i obejmuje ogólne punkty, które powinny pomóc zrobić lepszą pracę pisania aplikacji. (Publikacja 9/06).
Utrzymanie klientów zadowolony …  Jak program może określić Twojego życzenia użytkownika (Pt 2. Patrz również  Pt 1 , na poziomie 2).
Pliki pomocy … tworzenia powiązań między nimi a swoim programie. (Krótkie poradnik). (Używam  HelpScribble  utworzyć mój hlp i pliki chm. Mam do tworzenia HelpFile strona weryfikacją, too.)
Tworzenie tablicę pól edycji …  sztuczki wyjaśnione tutaj będzie działać z innymi składnikami, too.
Tworzenie czegoś być używane przez wiele programów … Pokazuje kod na temat ponownego wykorzystania. Napisz coś raz, używać go w wielu aplikacjach. Samouczek nie zajmie Ci całą drogę do rejestracji komponentu tak, że staje się częścią Delphi Komponent palety, ale ma pokazać, jak stworzyć coś, co można zoptymalizować rozwój wielu programów które potrzebują wspólny element, na przykład okno komunikatu z praw autorskich i wersji informacji. Jest kolejny poradnik na ten ważny temat  w Poziom czwarty, w którym wykorzystywane są pewne dodatkowe funkcje przewidziane przez Delphi.
Alternate „tworząc coś być używane przez wiele programów” … ^^ Zobacz także poprzedni poradnik ^^.  Ten „alternate” jest stary poradnik, nie tak dobrze przedstawione jako nowsze (post o 1/04) z nich. To jednak, opisują tworzenie  wysoko oceniony tabela . Starają się ignorować „mają być używane przez wiele programów” elementów … są lepiej wyjaśnione w poprzednim ćwiczeniu, ale jeśli tabela Najlepsze wyniki jest to, czego potrzebujesz, jest to poradnik!
Innym jeszcze plik z danymi obsługi samouczek Istnieje sporo na tej stronie! Ten jest bardzo zwięzły, a nowsze niż większość, został napisany w lipcu 2011. Wykorzystuje notatek. Jeden trzymać plik, który jest sprasowany przez program, jeden jako bufor budowania wynik w. Idzie również do korzystania z openDialog i SaveDialog … hmm … dialogi! Ćwiczenie może być również używany jako pomocne skorupy złamać tył coraz wiele zastosowań manipulacji plik na piśmie. Kod jest zupełnie „czyste”, warto szybkie odtłuszczone dla innych „sztuczek”, stosowanych w drodze.
Obsługa plików danych  oraz  korzystania  dialogi  odczytu i zapisu danych do/z plików. Druga część, choć można rozpocząć tutaj. (Czy rozpocząć tutaj jeśli materiał na oknach to tylko interes.) Pierwszą część w poziomie 3. Delphi składniki openDialog i SaveDialog wyjaśnione. (Są dobre wiadomości, a nie zbyt mocno.) Obejmował również: tworzenia własnych form dialogowych. Kod źródłowy dostępny do pobrania. Nietypowy tutoriali tutaj w tym, że pochyla się ku dyskusji gotowego produktu więcej niż pokazujące budowę od podstaw.
Program quizu …  Ilustruje różnego typu rzeczy, używa obiektu TMemo, pokazuje jak zaimplementować „Czy chcesz, aby zapisać dane przed zamknięciem?” Program Quiz pamięta przeszłości wydajność użytkowników, na pytanie przez poziom zapytania. Kod źródłowy dostępny do pobrania.
Dane programu wpisu … Prawdopodobnie sama w sobie, nie dla ciebie. Ale przedstawia kilka przydatnych sztuczek, może pomóc poprawić zrozumienie możliwości, które stwarzają środowisko sterowane zdarzeniami. Kod źródłowy dostępny do pobrania.
Trzeba rozpocząć na Typing Tutor gry …  Unfinished w chwili obecnej. Ilustruje rozwój aplikacji.
Jak uzyskać dostęp do plików bazy danych …  Jest to niezwykle łatwe do napisania program w Delphi, który pozwala na przeglądanie i edycję plików współdzielonych z Paradox, dBase, Access, itp Dowiedz się, jak tutaj!
Odtwarzanie plików .WAV z MediaPlayer …  Czy chcesz program powiedzieć „Masz nową wiadomość …”, albo po prostu potrzebują najwyższej  „Zapp!”  Dźwięk, oto jak to zrobić. I czego uczymy się tutaj prawdopodobnie działa do odtwarzania innych mediów, też.
Czytając joystick …  robi to w Delphi 2 i powyżej. Poprawione i rozszerzone maja 04. Program stoper jest tworzony jako ilustracja. Zobacz także  samouczek joystick poziom 4. Sourcecode dostarczone.
Program sterujący rozcięta …  Program z pól i zmiennych logicznych pracujących razem jest analizowany. Pobrania sourcecode dostarczone.
Korzystanie z bibliotek DLL. Wprowadzenie …  Jak korzystać z funkcji i procedur z biblioteki dołączanej dynamicznie cudzego (DLL). Jednym z nich jest przewidziane. Istnieje również opcjonalny drugi odcinek o tym, jak napisać własny DLL. Tutorial pochodzi z kodu źródłowego, a pre-napisane DLL do użycia podczas nauki. Zobacz także mój  poziom 4 Samouczek  jeśli chcesz więcej na DLL.
Nadruku linię naraz …  Ten poradnik pokazuje, jak wysłać tekst do drukarki linii naraz. Nie ma żadnych skomplikowanych pojęć, ale potrzeba nie jest uniwersalna, a pomoc jest minimalne .->
Słowo Szukaj Program … Nie trzeba będzie program, ale może niektóre z technik stosowanych do wykonania to będzie interesujące! Sourcecode oraz EXE warunkiem. Rączka-Holding w sprawie jak uczynić pracę Delphi, tak komentuje i w gotowym produkcie.
Wybierz komórkę, każda komórka …  Pozornie, ten poradnik jest o użyciu kodu, aby wybrać komórkę siatki strun w czasie wykonywania. Wzdłuż drogi, niektóre  bardziej ogólnie  ważny materiał powstaje dotycząca pomocą odwołań do Delphi tworzone obiekty, np obiektem w „nadawcy” wynikającej z Delphi stworzony obsługi zdarzeń.

zdjęcia rysowania lub oglądania/grafika, etcetera:  Wystarczy, aby pomóc Ci znaleźć rzeczy, jestem grupie (*) dodaje Level Three tutoriale razem. Podczas gdy  część każdego z nich jest o rysunek zdjęcia, robiąc grafiki z Delphi, prawie wszystkie z nich obejmować inne tematy, punkty, problemy po drodze ….
Wprowadzenie do grafiki …  MoveTo (100,10); DrawTo (300300); jest dość prosta … Link na początku niniejszego ustępu zabierze Cię do  Łazarza  poradniku pisałem w czasie Bożego Narodzenia 2013. Mówi, większość tego, co jest w następnym samouczku, starszego, prawdopodobnie lepiej. Zawiera nuty na bardzo niewielkich różnic w tym, co robisz w Delphi vs co robisz w Łazarza. Wypróbuj go pierwszy. Jeśli nie powiedzieć, co trzeba, spróbuj …
* Wprowadzenie do grafiki … MoveTo (100,10) DrawTo (300300); wydaje się dość prosty … ale to nie wystarczy, aby uczynić linię, która nadal będzie tam po zminimalizować następnie przywrócić okno. (Patrz poprzedni wpis w tym spisie treści teraz). Łącze w akapicie czytasz także powie Ci jak tworzyć trwałe i grafiki, oraz (!) Na krótko z wczytywania bitmap mówi.
* Kolejny samouczek rysunek, z dodatkowymi bitami! …  Jest to jeden z moich bardziej starannie wykonanych ćwiczeń. Został ukończony w maju 2007 roku, kiedy ja piszę je przez jakiś czas. Rozciąga pracę wykonaną w poprzednim tutorialu („Wstęp do Graphics”), a także pokazuje trochę o budowie łatwo zmienione programy. Grafika generowana jest tylko trochę ładna zabawa nabija na ludzi, którzy myśleli kod dostępu DRM mogą być trzymane w tajemnicy. Jest też trochę o różnych baz numerycznych. („Hex”, etc.)
* Zdjęcia i dostęp do plików …  Ostatnia .bmp obrazy na formularzu. Dostęp do wszystkich plików w danym folderze na dysku, wykorzystując, że jako podstawa do „można rozpoznać …” ćwiczenia. Tutorial ma ostre krawędzie, ale pełną listę źródłowego programu daną pracę. (Delphi wersje 4 i 7, co najmniej, pozwalają na wyświetlanie plików JPEG. Nie wiem, która wersja Delphi przyszedł z tej funkcji … napisz do mnie, jeśli wiem? … a ja szukam darmowego komponentu z kodu źródłowego ( lub z renomowanego źródła, jak SourceForge lub Tucows) Dla komponentu, aby umożliwić pokazując JPEG w Delphi 2 aplikacje … ponownie, napisz, czy możesz pomóc? Podobną myśl: Delphi 4 (standard) można zainstalować na komputerze z tylko numer seryjny i kod autoryzacji. Nie trzeba „zezwolenie” od firmy Borland (lub innej korporacji … np Microsoft (!)) Serwera. Naprawdę myślisz, że korporacja pana Gate będzie pozwalają grać zawsze z wszystkich narzędzi oni uwolnionych „wolne” w ostatnim czasie? (pre-5/07), a inne korporacje zawsze tam być, aby ponownie włączyć rzeczy, które przenoszą się do nowych komputerów? Daj mi produkty, które można zainstalować internetową mniej, za każdym razem!
* Wykresy dla matematyki … Ten pochodzi z kodu źródłowego i skompilowany exe. Jest to, średniookresowych than- zwykłego samouczka ponieważ są podejmowane poprzez rozwój rzeczywistej, przydatnych aplikacji. Brak szczególnie trudne koncepcje związane, poza, być może, z wykorzystaniem jednego podprogramu w celu zapewnienia obsługi onChange kilku polach edycji.

Aby napisać ekranu: Wygaszacz ekranu nie jest bardzo różni się od innych aplikacji Windows. Mark R Johnson przygotował  doskonałą dyskusję  w tym samym stylu jak moje tutoriale i nie widzę powodu, wymyślać, że koło. (On nawet się kod źródłowy). Wrzuciłem to w Poziom trzeci z powodu jakichś nudnych drobiazgi, które trzeba rozwiązać. Co masz wygaszacz  DO  może być bardzo proste.

Jeżeli przy okazji, jesteś po prostu szukasz programu generującego wygaszacz ekranu, aby wyświetlić zdjęcia, Zrobiłem  przegląd porównawczy  niektórych rzeczy … .. wiele wolne, które mogą być interesujące.

Przysługa, proszę?  Jeśli znasz dobrego ekranu systemu Windows, która spełnia następujące, proszę dać mi znać? (Muszę tylko .exe, nie kod źródłowy).
Shareware, rejestrację mniej niż 20$.
Wyświetla obracając sześcian.
Zdjęcia na powierzchni kostki zdefiniowany przez użytkownika … mam nadzieję, że przez
kilka bardzo prostych środków. Najlepszy ze wszystkich: Wygaszacz prostu
wykorzystuje sześć obrazów w znanej lokalizacji. W moim idealnym
świecie, zmiany zawartości jednego z plików by
zmienić obraz na kostce. Nie przeszkadza mi być
ograniczone do ustalonych nazwach plików zdjęć.
Od redakcji adres e-mail. Sugestie mile widziani! 
Moje podziękowania do rodzaju czytelnika, który wskazał mi do obracającego się sześcianu ekranu Xara za. Został on uruchomiony na moim komputerze przez kilka miesięcy bez żadnych problemów. To nawet spełnia moje „Zmień wyświetlacz poprzez zmianę zawartości pliku” wymóg, myślę. Odcienie to twarze, jak włączyć … zasadniczą „żabot”, aby osiągnąć najlepszy efekt, wierzę. Informacje i programu na  stronie Xara użytkownika.

Poziom 4: Poradniki
Największy i najlepszy do dnia: Łączenie wielu urządzeń Arduino „master/slave” setup: Z programu uruchomionego w „master” PC  Arduino  „niewolnik”, z diodą LED i „dzwonka” przełącznik może być „napędzany”/monitorowany. Okno na ekranie komputera mówi, z chwili na chwilę, czy „dzwonek” podłączony do Arduino jest wciśnięty, i są dwa przyciski: „Turn LED ON”, „Turn LED Off”. Za pomocą kliknięcia myszką  na mistrza, komputera, dioda na Arduino można włączyć lub wyłączyć. Dwa są połączone za pomocą prostego łącza szeregowego. Nie trzeba korzystać z Delphi materiału w tutorialu, choć część z nich PC jest sformułowane w Delphi.

Korzystanie z portu szeregowego … Część pierwsza:  Wysyłanie wiadomości z komputera przez łącze szeregowe, np RS-232 … ale tylko w jednym kierunku.

Korzystanie z portu szeregowego … Część druga:  dwukierunkowe Komunikacja, wysyłanie wiadomości  albo sposób  między dwoma urządzeniami podłączonymi przez kabel szeregowy lub wirtualnym komunikacyjnego łącza szeregowego. Ma to elementy HyperTerminal klonu. (Patrz „PuTTY” (wykorzystanie Google), jeśli chcesz gotowy „HyperTerminal”).

Korzystanie z portu szeregowego … HyperTerminal Klon:  nie tak dobre jak HyperTerminal lub PuTTY … ja tylko wspomnieć im daje wyobrażenie o tym, co robi program. Wysyła z notatką, znak po znaku, tak szybko, jak je wprowadzić i odbiera dane za pośrednictwem szeregowego strumienia i przekazuje rzeczy do notatki. Ten poradnik jest szczególnie surowy w tej chwili, ale nie oferują dużo kodu. Program jest omówione w końcu został przekształcony w „największym i najlepszym”, opisany powyżej.

STOP PRESS !!! Ja, po wielu latach starań, wreszcie sussed się z rutyny leżące na Hyperterminal klonu. Program, kod źródłowy oraz skompilowane exe jest dostępne w sekcji „Korzystanie z portu szeregowego, Part 2” (powyżej). Jeśli pracujesz z podłączania urządzeń z łączami szeregowymi, można również znaleźć  moja strona Komunikacja szeregowa Arduino użyteczne.

W „try … except …” mechanizm do wychwytywania błędów  Jest to jedna z tych rzeczy, które nie „potrzebę” … ale to jest bardzo przydatne, gdy opanować. I to daje sposób kontrolować to, co dzieje się, gdy, na przykład, aplikacja napotka błąd wyboru zakresu. Ten esej idzie także na szereg zagadnień Dobrej Praktyki programowania. To nie jest, niestety, być może, tylko „wam odpowiedź”. Pierwszy projekt luty 2011, kiedy byłem przy użyciu Delphi i pisanie tych kursów przez ponad dekadę.

Dostępu sprzętowy port …  ten samouczek opowiada o freeware DLL do wysyłania wiadomości do iz komputera za pośrednictwem portu szeregowego lub równoległego. Tutorial obejmuje pomoc w jaki sposób z niego korzystać. Można jechać elektronikę swojego własnego pomysłu dołączonej do komputera. Jeśli jesteś nowy w DLL, istnieje Level 3 tutorial DLL  dla Ciebie. W przypadku dołączania własnych elektronikę brzmi interesująco, odwiedź  moją stronę na temat korzystania z portów w komputerze.

Dostosowywanie standardową kontrolę …  Ukończ samouczek Level 3 „tworząc tablicę pól edycji” przed przystąpieniem do tego.

Modyfikacja pliku …  Nie skomplikowane, ale przedstawione zakładając pewną biegłość w części źrenicy. Zastępuje plik ze zmodyfikowanej wersji siebie. Tworzy kopię zapasową oryginalnego pliku.

Ugniataniu przykład …  Program do dekodowania prostych kodów podmiany. Ten opiera się na poprzedniej lekcji.

Poruszanie sklep podkładową …  Ponownie tworzy części Eksploratorze Windows. Przedstawia również wiele okien. Używa FileListBox, DirectoryListBox i DriveComboBox.

Korzystanie z jednostek …  ten został napisany w maju 2007 roku, więc ma pewne zalety w stosunku do starszych tutoriali. To ma zmierzyć się dość skomplikowany temat, ale bardzo użyteczne jeden: Umieszczenie podprogramów w jednostkach, które mogą być wykorzystane i ponownie wykorzystane. W tym tutorialu, idziemy dalej niż my w  tym wcześniej jeden na ten sam temat. Pochwalił … jeśli czujesz się na wyzwanie!

Graphics kolor. Dynamiczna zmiana rozmiaru …  Jak rysować w kolorze do wyboru. Jak zrobić rzeczy na wielkość zmian forma jeśli rozmiar okna jest zmieniany.

HTML generator …  początki program do generowania internetowych albumów fotograficznych.

Wyświetlacz kąt …  mały okrąg ze strzałką w nim. Strzałka może wskazać jeden z 16 kierunków. Pierwotnie opracowany, aby pokazać kierunek wiatru łopatkę wskazywał. Ma „kluczowe” umiejętności w tym tutorialu … ale to jest dobre, z kilka ciekawych bitów elegancji w kodowaniu. Niektóre pośrednie techniki obsługi zdarzeń na rysunku. Ilustruje on również zastosowanie właściwości znacznika.

Innym przykładem pracował …  To jest większy i przenosi się wraz szybciej niż niektórzy z moich tutoriali. To pokazuje, w jaki sposób ekstrakcji danych na dany dzień z grupą plików, każdy o objętości zapisów przez wiele dni.

Komunikaty Okna, joysticki i stoper …  Obejmuje kilka tematów, w tym reagowania na komunikaty generowane gdzie indziej w komputerze, wiadomości z API Windows. Jest prostszy sposób odczytać joysticki wyjaśnione w  Level 3 tutorialu. Pochodzi z kodu źródłowego.

Jak upewnić się, że …  tylko jedna instancja aplikacji działa w danym momencie. Wykorzystuje mutex.

Jednostki zewnętrzne …  łatwym sposobem recyklingu kodu masz napisane bez kosztów ogólnych elementów niestandardowych.

DDE Client …  Ograniczona wprowadzenie do zbierania danych z serwera DDE, stosując  1-Wire/MicroLAN  przykład.

Przekształcenie ciągów …  dwie funkcje. Pierwszy trwa ciągi znaków zawierające niejednoznaczne … jak „0”. Czy to zero lub „oh” …. i konwertuje je do strun z nie niejednoznacznych bohaterów. Drugi odwraca proces. Przydatne, jeśli idziesz na przykład dać Zapisy główne ciągi. Tutorial wprowadza także pewne koncepcje, które są od ogólnego użytku do programistów.

Poziom 5 Ćwiczenia:
Pierwsze kroki z protokołem TCP/IP  Jest dużo do opanowania zanim będziesz ekspertem w ściągam rzeczy w całej sieci LAN lub przez Internet, za pomocą protokołu TCP/IP. Jednakże, jeśli po prostu chcesz pobrać plik, czy to niektóre HTML, JPG, lub niektóre dane w pliku na serwerze WWW, można dostosować program, ktoś inny, nawet jeśli nie rozumiem wszystkiego, co robi , być może trzeba tylko WinHTTP z  http://www.appcontrols.com/, a mały program demo, który pochodzi z nim. Jest on dostępny jako shareware (spróbuj zanim kupisz). Współpracuje z wieloma Delphis, a może nawet Łazarza. Demo powinno być tyle, aby napisać program, na przykład, pobierania i przechowywanie  obrazów z IPCam. A „bez kodu źródłowego” kopia tylko kosztuje około $18 lat. Jeśli to nie spełnia Twoich potrzeb, spróbuj następnego samouczka …
Starszy „Wprowadzenie do TCP / IP”  Jest dużo do opanowania, zanim będzie sukces w komunikacji między komputerami w sieci LAN, nie mówiąc już w internecie. Ten poradnik, który pochodzi z pełnego kodu źródłowego, patrzy na niektórych podstawach. Wzdłuż drogi, tworzy małą aplikację kliencką. Pod koniec września 2011 roku, to jest chyba mój najlepszy poradnik na temat zagadnień TCP/IP … Najlepszym jeden na początek, tak.
Internet i poza nią!  Państwo  mogą  pisać aplikacje, które dostępu do strony w sieci lokalnej lub w Internecie! Ten poradnik daje przedpokoju do świata TCP/IP. Konkretnie, to powiem Ci, jak stworzyć aplikację, która może patrzeć, powiedzmy, http://bbc.co.uk i przenieść HTML z tej witryny w składniku TMemo wewnątrz swojej podanie. To najtrudniejsza część! Co wtedy zrobić z tym jest do ciebie …. Ufam widać wiele możliwości otwiera to? (Patrz również kolejny poradnik.)
TCP/IP: kwestię „blokowanie”  Zanim będzie można dostać daleko z ICS i TCP/IP programowanie, nawet z pomocą poprzednim ćwiczeniu trzeba zacząć opanowania umiejętności programowania w sposób, który nie blokowanie. Twoje rzeczy TCP/IP naprawdę powinno być zrobione, aby umożliwić asynchroniczną komunikację w internecie. Ten poradnik stara się pomóc z tych pojęć.
a minor adaptację demo ICS W tym tutorialu, my nieco przystosować podstawowy demo z kolekcji dostarczonej z François Piette internetowego komponentu Suite. Celem jest, aby rozpocząć zrozumienia składniki i programowanie TCP/IP. Adaptacja może być niewielkie, ale jeśli jesteś nowy protokół TCP/IP, myślę, że naprawdę powinniśmy mieć go na tym kursie.
Siedzieć na moim łokciu …  a ja napisać program, który jest większy niż typowy program Tutorial. Sourcecode dostępny do pobrania. Ilustruje sekwencję rozwoju. Ilustruje niektóre programowania i obsługi plików graficznych.
Rejestrator temperatury … Rejestrowanie i wykresy danych temperaturowych (wilgotność) i czujników. Pochodzi z kodu źródłowego. Tutorial obejmuje także pobieranie XML z serwera WWW, jak było napisane w związku z Poseidon SNMP/XML LAN/Internet „termometr” (z grupy HW), ale może zostać zmieniona w celu zapoznania się z innymi czujnikami. (Delphi 2, plus darmowy komponent osoba trzecia, ICS Jest to praca klient/serwer.)
RS-232 Komunikacja (Serial I/O) … przestarzały: Jest  lepszy poradnik („… Part One”) wzdłuż tych linii powyższych … ale ja jadę to tutaj jako wtórne źródło ciebie, jeśli nie lubisz innych. Trzeba rozpocząć na domowej napar prosty HyperTerminal. Można wysłać tylko, jak dotąd, ale nie wymaga żadnych komponentów firm trzecich. (2) Delphi
RS-232 Komunikacja (Serial I/O) dla urządzeń dziennika dane …OBSOLETE: Jest lepszy poradnik („… Part Two”) wzdłuż tych linii powyżej … ale wyjeżdżam to tutaj jako wtórne źródło ciebie, jeśli nie lubisz innych. Prosty HyperTerminal jak programu terminal skonfigurowany do współpracy z jednym z dwóch urządzeń do zbierania danych (Anderson TM 128/WeatherDuck). To może być przystosowana do innych środowisk. Program ma pewne wady, ale „działa”. Używa freeware, z kodu źródłowego, TComPost składnika od Dirk Claessensa. (Delphi 2)
Differential Termostat … A całkiem „szorstki” „tutorial”, jak podejrzewam ograniczoną widownię … ale może być przydatny dla niektórych! Pochodzi z kodu źródłowego. Zobacz rejestrator temperatury, Powyżej, jak pobrać XML z serwera WWW … kod w tym jest lepiej. Napisany w związku z Poseidon SNMP/XML sieci LAN/Internetu „termometrem” (z grupy HW), ale może zostać zmieniona w celu zapoznania się z innymi czujnikami. Wykorzystuje protokół SNMP, aby włączyć/wyłączyć wyjście na LAN podłączonym urządzeniu. (Delphi 2)

——-

Moje tutoriale na temat programowania dla chipów ™ 1-wire Dallas Semiconductor, stosowany na MicroLAN™, zostały przeniesione tutaj, I również utrzymanie stron, które wprowadzają MicroLAN i wyjaśnić sprzętu.

 


 

Pascal …….

(Jeśli jesteś ciekaw linków do pracy innych, zakładka ta strona, dzięki czemu można wrócić do niego i odwiedzić  moją stronę z linkami. Oczywiście, prawie wszystko, co ktokolwiek chciał wiedzieć, to już w internecie w Prof. superb FAQ SALMI za …. czy można je znaleźć!!! te wspaniałe zasoby warto poszukać. 1/2009, były dostępne http://garbo.uwasa.fi/pc/ts.html, ale nie wydaje się, być tam teraz. można je znaleźć? Powiedz mi, gdzie oni są? to kiedyś, że trzeba było sprowadzić tsfaqp50.zip, rozpakuj go, spojrzeć w TSFAQP.IDX na najczęściej zadawane pytania w spisie treści.

(Najczęściej zadawane pytania te wydają się poruszać! Były co ftp://garbo.uwasa.fi/pc/link/tsfaqp.zip, a następnie w ftp://garbo.uwasa.fi/pc/ts/tsfaqp36.zip. ponownie ukrywa? Spróbuj wyszukać z Google dla „Timo Salmi Pascal FAQ”. Jestem wdzięczny, że nie zostały napisane przez Joe Smith!

W pewnym momencie miałem zapytać: „Nie wiem, jak rozpakować?” I powiedział: „Czas na naukę!” Mam nadzieję, że nie masz problemów z archiwum .zip dzisiaj?

Jeśli to, co chcesz wiedzieć, nie ma odpowiedzi w moich stron (!), A następnie można użyć grup dyskusyjnych lub forach. Jednym ze sposobów na znalezienie grupy to  grupy usług Google.

 

Pascal Ćwiczenia:
Pascal dla tych, którzy znają podstawowe … niektórzy notatki ze mną dla tych, którzy znają podstawowego, którzy nie zrobili dużo Pascal.

Czyniąc to działa … Pomoc z debugowania .. i na zapobieganiu zapotrzebowanie na nią .. Również przydatny dla programistów Delphi.

Dostępny w innych językach …

Oprócz nowszych przekładach umieszczonej w górnej części strony, ta strona jest dostępna w następujący sposób ….


Editorial Filozofia

Nie lubię „fantazyjne” stron internetowych z większej troski o krzykliwe wygląd niż na dobre treści. Dla ładny obrazek, mogę iść do galerii sztuki. Oczywiście, atrakcyjnym miejscem z zawartością zasługuje na pochwałę … tak długo, jak ładna twarz nie kosztuje czas pobierania. W każdym przypadku….

Staram się zaprezentować ten materiał w formacie, który sprawia, że ​​łatwo można go używać. Istnieją dwa aspekty: że tak jest podzielone, a sposób jej pisał.

Jak to jest podzielone …

Starałem się podzielić go na „ugryźć” wielkości kawałki, oraz wskazać, które elementy są proste i ogólne znaczenie, a które odnoszą się do konkretnych problemów, które również stało się skomplikowane lub wymagają więcej zrozumienia podstawowych kwestii. Innymi słowy, staram się pokazać, jak chodzić przed martwić uruchomiony. tutoriale „poziom 1” pokrycie podstaw. Jeśli nie masz doświadczenia, start z poziomu jednego samouczków. Jeśli zdecydujesz się na skok na bardziej zaawansowanym poziomie, a rzeczy nie są jasne, to może być pomysł, aby przejrzeć jeden poziom tematów jeśli tylko dowiedzieć się o moim sposobem wyrażania pojęć. Zobacz także poniżej, „różnicy” między Delphi i Pascal.

Sposób, w jaki jest on pisał …

To archiwum tutoriali sięga pewną drogę w kierunku zarania Internetu. Teraz większość z nas ma HTML zdolnych procesory tekstu, a nowe tutoriale częstszego korzystania z kodu HTML niż starszych. Czy to problem? Można zapisać strony z przeglądarki i ponownie załadować je do przeglądarki z twardym dysku później, off-line. OpenOffice (doskonała, FREE, pakiet biurowy dla Windows i Linux z www.openoffice.org) wykonuje HTML w jego kroku. Z WordPerfect, można załadować plik .htm, wybierz wszystkie, kopiowanie do schowka, rozpocząć nowy dokument programu WordPerfect, a następnie wkleić w tekście, głównie nienaruszoną i oczyszczoną z HTML.

Powinieneś być w stanie czytać tutoriale on-line bez trudności. Należy jednak również znaleźć łatwo uchwycić je na off wykorzystania linii, w tym edycji do własnych celów. Poniższa powinno działać. Proponuję, żeby utworzyć folder dla samouczków, dzięki czemu można zachować swoje nazwy plików bez ryzyka starcia:

Zauważ, że jeśli pracujesz z off-line kopii, można pominąć, gdy istnieją aktualizacje, poprawki.

On-line, należy użyć przeglądarki, aby wyświetlić kurs, który chcesz przechwycić.

Użyj pliku w przeglądarce | Zapisz jako …, aby zapisać stronę internetową na swojej płycie. W tym momencie można wylogować, lub odwiedzić inne strony, być może ich zapisywania, too.

Po zalogowaniu się, wystarczy użyć pliku w przeglądarce! Załaduj polecenie, aby zobaczyć materiał. Jeśli chcesz edytować pliki, spróbuj za pomocą zwykłej wordprocessor. Jeżeli to niemożliwe, uruchomić Notatnik (lub WordPad, lub cokolwiek chcesz, ale to jesteś na własną rękę <g>). Załadować plik zapisany. Skręć w word-wrap na. (Notatnik: Edit | Słowo-wrap).

Odciąć nagłówek i stopkę HTML. Ponownie zapisać dokument, zmieniając rozszerzenie .txt lub .doc zależności od samouczka, nie będzie bardziej lub mniej kodu HTML w tekście. Przy odrobinie szczęścia, Twój wordprocessor poradzi sobie z tym. Daj OpenOffice spróbować, jeśli nie! W przeciwnym wypadku można użyć globalnego wyszukiwania i zastępuje, aby usunąć większość tagów dość szybko.

________

To wydaje się być miejsce dla wtyczki dla TextPad. Jest to znacznie więcej niż Notatnik, nie będąc wszystkim, że „wordprocessor” jest … ale to nie ma możliwości, że wkrótce się miłości, jeśli robisz dużo pracy z plikami tekstowymi …. zwłaszcza programowania lub HTML kodowania. Wszystkich moich stron internetowych są tworzone z nim, a wiele z innych prac tekstu robię jest z nim zrobić, too. Ma sprawdzanie pisowni. Posiada podświetlanie składni. Zwracam się do moich procesory tekstu (Ami Pro, do pracy starszych i OpenOffice Writer nowej pracy) tylko wtedy, gdy chcę produkować Letter formatowanie i opcje czcionki nie są szeroko wspierany w TextPada. Jednakże, nie ma wiele, wiele, bardzo schludne akcenty, które sprawiają, że jest to radość z użytkowania na wiele rzeczy. Szczególnie podoba mi ich odpowiedź na „Autotekst”, oraz fakt, że użytkownik może skonfigurować sposób wyświetlania różnych klas dokumentów. Tu jest link do ich strony.  Shareware: Można spróbować go za darmo, a to nie jest drogie, aby zarejestrować się do dalszego wykorzystania.

________

Nazwy plików: Próbowałem być organizowane: Nazwy rozpocząć wykonanie PT lub Pwt Pascal/Delphi Tutorial. Następny jest cyfrą, na poziomie, a następnie użyłem liter jedna po drugiej, np Dt1a, Dt1b, Dt1c. Pismo nie znaczy wiele … to tylko pokazuje, kiedy dostałem wokół do tego konkretnego tematu! Pliki DST są niektóre z tych odnoszących się do Dallas MicroLAN.

Proszę pamiętać, materiał jest prawami autorskimi. (TK Boyd, 2006 i później) powyższe procedury są sugerowane tylko do wygodnego użytku osobistego materiału, jednak również ….

Zapraszamy do korzystania z tych informacji w kursach komputerowych, itp, ale kredyt źródła, podając adres URL, będą mile widziane. Jeśli po prostu skopiować strony do innych stron internetowych zrobisz czytelnikom niedźwiedzią: Kopie nie pozostanie aktualny. Znacznie lepiej odwołuje się do tych stron, a potem czytelnicy zobaczyć wersje up-to-date. Dla tych, którzy opieki, thank you-I napisali stronę z dodatkowymi informacjami na temat tego, co autorskich zwolnienia przedłużyć, a propozycje dla tych, którzy chcą umieścić ten materiał na płytach CD, itp (Istnieje co najmniej jedno więzienie za pomocą materiału dla więźnia edukacja. rozumiem, że istnieją sytuacje, w których połączenie internetowe nie jest możliwe!)


Różnica między Delphi i Pascal … i obietnicę Kylix lub Łazarza ….

Delphi jest oparta na Pascalu. Jest do pisania programów dla Windows, używając Pascal .. z wieloma ulepszeniami z tych wspaniałych ludzi raz w Borlanda. Dawno, dawno temu, moja rada to „jeśli są bardzo nowe do programowania, można poczynić postępy szybciej, jeśli zacząć niż Windows Pascal”.

Jednakże, ponieważ system Windows, Linux i MacOS używać GUI, a ponieważ środowisko GUI jest ważne, a nie programowania GUI odbywa się z innej perspektywy, myślę, dzisiaj powiedziałbym, nie … rozpocząć jak masz na myśli, aby przejść dalej. Rozpocznij z Delphi lub Łazarza, choć w pewnym sensie, to znaczy, że trzeba zacząć w bardziej złożonym poziomie.

Jeśli chcesz spróbować non-GUI Pascal, były kosztuje te okolice. Szczegóły jednego był w  moich wolnych Pascal tutoriali, ale nie wiem, czy pozostaje ona dostępna.

W Delphi tutoriale tutaj, należy znaleźć wszystko, czego potrzebujesz do programowania Delphi. Jednakże, nawet jeśli nigdy nie zamierza zaprogramować do niczego innego niż Windows, jeśli jesteś nowy w programowaniu, patrząc na niektóre z niskim poziomem tutoriale Pascal może pomóc uchwycić ważne pomysły do ​​pracy Delphi.

(Niniejsza uwaga dodana maja 2007 r poprawione 2015) Kylix był produktem Borland przyniósł rok 2007. Nigdy wcześniej „grał” z nim, ale to było, jak sądzę, „Delphi dla systemu Linux”. Niestety, o ile mi wiadomo, Kylix zmarł. Szczęśliwie, choć mamy Łazarza, który wypełnia pragnienia Kylix celem było.